Bebek Balıkçı Bulvar 216

59 Shares
59
0
0

Bebek Balıkçı Bulvar 216, Bebek ve Pendik Marina’dan tanıdığımız lokantaların Batı Ataşehir şubesi. Ataşehir yöresinde karşılaştığımız kebapçı, brasserie ve dönerci yoğunluğunu düşünecek olursak, balık yiyebileceğimiz yerler konusunda ciddi bir kıtlık olduğu sonucuna rahatlıkla varabiliriz.

İşte, bana kalırsa Bebek Balıkçı Bulvar 216, bulunduğu konum itibarıyle bölgenin önemli bir eksiğini tamamlayacak özelliklere sahip.

Konum, Dekorasyon, Atmosfer

Bebek Balıkçı Bulvar 216, adından da anlaşılabileceği üzere, Batı Ataşehir’in tam ortasında inşa edilmiş olan Bulvar 216 isimli AVM’nin içinde yer alıyor. Havadar ortamı ve yeme-içme ağırlıklı oluşu, bu alışveriş merkezini benim gözümde “tolere edilebilir” kategorisine soktuğundan, arada sırada buraya gidip keyif aldığımı itiraf etmeliyim sevgili okurlar. Özellikle P.F. Chang’s açıldıktan sonra daha da cazip hale geldi bu merkez benim için.

Bebek Balıkçı Bulvar 216, AVM’nin ikinci katında yer alıyor. Hem kapalı, hem de açık bölümü mevcut. Samimi olarak itiraf etmek gerekirse, kapalı bölümü bana hayli kasvetli geldi. Benim tercihim yaz-kış açık kısmında oturmak yönünde. Burada kullandıkları ısı şemsiyeleri de, soğuk havalarda kendinizi açık bölüme atmanızı sağlayabilir. Batı Ataşehir’in apartman bloklarına bakıyor olsa da buranın bir hayli ferah olduğunu vurgulamam gerekiyor.

Deniz kıyısında ya da marinada olmak gibi değil Ataşehir’de olmak, lakin buradaki tüm lokantaların aynı sorundan muzdarip olduklarını söyleyebiliriz.

Soğuk Mezeler

Yemeğin girizgahını soğuk mezeler ile yapmak isteyenler için Bebek Balıkçı Bulvar 216’da hayli zengin bir meze tepsisi mevcut. Tepsiden seçtiklerinizi ağır ağır, -bana kalırsa- rakı eşliğinde mideye indirebilirsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Levrek marin, acılı ezme, atom, Girit ezmesi, lakerda, karides salatası, topik, maydanoz salatası, balık pastırması, patlıcan salatası, köpoğlu, çiroz gibi mezeleri seçebileceğiniz bu tepsiden tavsiyem lakerda, Girit ezmesi ve atom. Balık pastırmasını somondan yapıyorlar diye anımsıyorum. Ben akyadan severim, ama buradaki de kesinlikle lezzetli. Atom, çok çok acı. Aman dikkat! Patlıcan salatası standart, maydanoz salatası gayet güzel, lakerda ise tek kelimeyle enfes!

Ara Sıcaklar

Bebek Balıkçı Bulvar 216’da ara sıcaklar, doğru ifadesiyle “inovatif”. Bana kalırsa üzerinde uğraşılmış çalışmalar, yenilikçi yaklaşımlar mevcut. Lezzet konusunda en tepede yer aldıklarını söyleyemem, ama fark yarattıkları kesin.

Söz gelimi balık mantısı, cannelloni formatında, hamur işi, için deniz mahsüllerinin bir karışımı ile doldurulmuş, sıcacık, biberi, sosu ve özel sunumuyla masaya gelen bir lezzet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Balık köftesi ise hoş ve zarif bir lezzet. Balık ve deniz mahsüllerinden oluşan ve insanın içini açan bu yemek, bana kalısa ara sıcaklar arasında en güzeli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kalamar tavası biraz zayıf halka diyebiliriz. Zira benim zevkime göre sert ve ufaktılar. Yine de standardın altına düştüğünü asla söyleyemem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bunlar dışında balık sarma da yedim. İçinde levrek olduğunu tahmin ettiğim beyaz etli bir balık vardı. Açık konuşmak gerekirse tadı çok hoşuma gitti. Bu yemeği kesinlikle tavsiye ediyorum. (Buraya fotoğra koymamamın sebebi, sunum olarak fotoğrafının çekilmesine pek el vermeyen bir görüntü sergilemesindendi)

Ana yemek kategorisinde, her türlü mevsim balığını bulabilirsiniz Bebek Balıkçı Bulvar 216’da, ama benim dikkatimi çeken Tuzda Levrek Izgara oldu. Bu balığı denerseniz, her yerde yediklerinizin dışında çıkabileceğinizi tahmin ediyorum.

Tatlılar

Tatlı faslında kabak tatlısı ve çikolata sufle deneyimleme fırsatım oldu. Her ikisini de beğendim. Gayet lezzetli ve yağlı-tuzlu yemekleri dengeler özelliklere sahiptiler. Sufle bir adım öne çıkıyordu. Dumanları tüterek gelen tatlılara sempatimden olsa gerek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sonuç:

Bebek Balıkçı Bulvar 216, insana üzerinde çalışılmış, yenilikçi ara sıcaklar ve gayet lezzetli mezeler sunan bir balıkçı. Ara sıcaklara gömülürseniz ana yemek yemeniz zor görünüyor. Bu konuda sizi özellikle uyarmak isterim. Fiyatları ucuz sayılmaz, ama Pazartesi-Perşembe arası 100 TL’lik fiks menüleri var (iki kadeh içkiyi de içeren) Böylelikle nispeten dengeli bir fiyat politikası ortaya çıkıyor. Bunu deneyebilirsiniz. Ve son tavsiye: Mutlaka dışarıda oturun!

Bebek Balıkçı Bulvar 216
Bulvar 216 AVM, Kat 1,
Barbaros Mahallesi, Mor Zambak Sokak,
Ataşehir, İstanbul
0 216 6882323

Bebek Balıkçı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

59 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Kiss the Frog

Bazı mekanlar tuhaf bir çekim gücü oluşturuyor. Onlara hiç gitmeseniz, yemeklerinin tadına bakmasanız, hatta önünden geçerken varlıklarını fark…