Hilton İstanbul Bosphorus Balık Geceleri

61 Shares
61
0
0

Şimdi güzel bir deneyimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Geçen Cuma Hilton İstanbul Bosphorus Terrace Restaurant’ta bir yemeğe davetliydim.

Bu değişik yemekte Türkiye’nin ilk uluslararası beş yıldızlı oteli olan Hilton İstanbul Bosphorus‘un kış ayları boyunca ev sahipliği yapacağı konsept gecelerden birine tanıklık etme fırsatım oldu.

Benim anladığım iki farklı gece söz konusu burada. Birincisi her Çarşamba, 19:00 – 23:30 saatlerinde düzenlenen, misafirlere İtalyan mutfağının nadide ürünlerinin sunulduğu, yöreye özgü şarapların tadılabileceği İtalyan Geceleri.

İkincisi ise, benim Cuma akşamı katıldığım, Geleneksel Balık Gecesi. Burada açık büfede sunulan balıklardan istediğinizi ayırtarak sürece başlıyorsunuz. Ardından, çok sayıda mezeden, (yine açık büfe aracılığıyla) bir seçki oluşturarak masanıza kuruluyorsunuz.

Meze... Meze... Meze...
Meze… Meze… Meze…

Tabii ki bu konsepte yakışan içecek aslan sütü… Dolduruyorsunuz bir duble hemen. Sonra hiç düşünmeden, çatal ucuyla mezelerinizi yemeye başlıyorsunuz. Bu süreçte “incesaz” kıvamında bir canlı müzik eşlik ediyor size. Nadide TSM eserlerini seslendiren kadife bir ses dinliyorsunuz usul usul.

2927

Ara sıcak faslında mini mini pastırmalı börekler ve içli köfteler süslüyor masanızı. Sonra ayırttığınız balıklar geliyor. Artık o mevsimde ne varsa. Bence bu noktada küçük balıklardan bir ara sıcak, büyüklerden bir ana yemek çıkarmalı.

Hilton İstanbul Bosphorus Terrace Restaurant’ta yemekler, Executive Chef Andreas Scheuregger’in imzasını taşıyor.

2799

19:00 – 23:30 saatleri arasında düzenlenen Geleneksel Balık Geceleri’nde, sınırsız içki dahil açık büfe balık ziyafetinin kişi başı fiyatı 175 TL. Bu fiyata değer mi? Balıkpazarı’ndaki birtakım turistik ve köhne meyhanelerin çektikleri fiyatlar düşünüldüğünde Hilton İstanbul Bosphorus Terrace Restaurant’’ın fiyatları bence kesinlikle makul düzeyde.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Hilton Istanbul Bosphorus
Cumhuriyet Cad. 34367 Harbiye – İstanbul, Türkiye
T:0212 315 60 00

61 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Misina Balık

Daha önce de belirtmiş olmalıyım, ben Fenerbahçe çocuğuyum. Kalamış, Fenerbahçe semtlerini, burada dolanmayı, yaşamayı, yemeyi, içmeyi, alışveriş yapmayı…

Takanik Balık Suadiye

Lafı döndürüp dolaştırmayalım. Takanik‘i çok seviyorum! Daha önce Yeniköy’deki lokanta hakkında yazdığım yazının üzerinden bayağı bir zaman geçmişken,…

İsmet Baba

Hem annem (Beykoz), hem de babam (Paşabahçe) Boğaz çocukları olduğu için, Kalamış çocuğu olan bendeniz, denizin kenarına çöreklendiğim…