Bağlarbaşı’nın göbeğinde, Nuhkuyusu Caddesi üzerinde bir Karadeniz yemekleri ziyafeti çekmek istiyorsanız, hiç tereddüt etmeden Ayder’e uğrayabilirsiniz. Uzun zamandır burada hizmet veren ve geniş bir müşteri kitlesine sahip bu lokantayı sıla hasreti çeken Karadenizliler’e şiddetle tavsiye ederim.
Burada yemeğe başlamadan önce tadı hiç de fena olmayan mercimek çorbası içiyorum mutlaka. Sonra da, o günkü açlık durumuma göre ne yiyeceğimi seçiyorum. Kurufasülyesi çok iyi. Ben pilavın üzerine serpilmiş kurufasülyesini tercih ediyorum genellikle.. Pilavı da tam bana göre; tereyağlı ve mis gibi kokuyor.
Bazen tavada erimiş peynir üzerine ilave edilmiş tereyağı ile kuykak getiriyorlar. Peynir fondüsü misali ekmek banarak, kendimden geçip yiyorum. Bazen de karalahana dolması sipariş edip keyif çatıyorum. Bu arada Akçaabat köftesi de ağızlara layık, nefis bir yemek. Bazı öğlenler, ayranla birlikte mideye indiriyorum köfteleri. Yanında da, yemekten büyük mutluluk duyduğum taşfırın ekmeği…

Yolunuz düşerse mutlaka denemenizi öneririm.

Adres: Nuhkuyusu Cad. No:303/1 Bağlarbaşı-Üsküdar
İstanbul
Tel: 0 216 495 88 59

Yazar Hakkında

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This