Baltazar Göztepe

45 Shares
45
0
0

Daha önce, Karaköy’deki Baltazar‘ı ziyaret etmiş, yaşadığım deneyimden büyük keyif almış ve bunun detaylarını burada sizlerle paylaşmıştım. Baltazar’ın geçen ayın ikinci yarısında açılan Bağdat Caddesi şubesini de yakın zamanda görüp, yaşadıklarımı sizlere aktarayım istedim.

Karaköy coğrafyasındaki en beğendiğim yerlerden birisi Baltazar. Bunu daha önce belirtmiştim. Hele bir de burada yediğim burgerlerin etkisi henüz geçmeden iki adım ötedeki Coffee Sapiens‘e gidip bir de güzel kahve içince ” Karaköy paketi” tamamlanmış olur benim için. O bölgeye yakın otursaydım, ciddi bir ritüele dönüşebilirdi bu tur, lakin diğer kıtanın bir sakini olarak bunu çok sık yapmam zor oluyor.

Ama diğer kıtaya da Baltazar açıldığını duyunca, sevinçten havalara uçarak ziyaret ettim mekanı. Uzun bir yazı yazmayacağım. Mekanın menüsü birebir aynı zaten. Dekorasyonu da hemen hemen aynı öğeleri barındırıyor. Bir tek yorumum şu olabilir: Karaköy, dükkanın konumu ve şekli dolayısıyla daha samimi bir ortam yaratıyorken, burası daha büyük ve havadar bir kimliğe bürünmüş. Sözkonusu Bağdat Caddesi olunca, oranın modern ve endüstriyel duruşuna daha uygun bir dükkan olması kaçınılmaz.

Daha önce deneyimleme fırsatı bulduğum turşu, ev yapımı sosis, füme et, Baltazar Burger, Lokum Burger gibi güzelliklere, şelale (başlangıç) ve Texas Burger’i ilave ederek yelpazemi genişlettim bu tadım sırasında.

Şelale, incecik, muhteşem kesilmiş bir etti. Tadı gerçekten damağımda kaldı. Sulu ve yağlıydı.

IMG_8584

Texas ise karamelize soğan, cheddar peyniri, chili sos, marul, domates ve harika bir köfteden oluşan, tadı damağımda patlayan enfes bir burgerdi.

IMG_8593

Her iki yemeği de yedikten ve bugüne kadar yaşadıklarımı da düşündükten sonra, Baltazar’ın İstanbul’da ön plana çıkan eşsiz burgerciler birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu deneyimi yaşamak için Karaköy’e gitmek size zor geliyorsa, Bağdat Caddesi üzerinde, tam Göztepe Parkı’nın karşısındaki yeni yerlerinde güzel bir yemek için mekanı ziyaret etmenizi öneririm.

IMG_8519IMG_8517

 

 

 

 

Baltazar Burger Steak House – Göztepe

Adres:Caddebostan Mah. Bağdat Cad. No239 /A

Telefon:0216 360 26 60

45 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Ciğerci Zeko

Bakın bu mekanı, Zomato’da aratarak, Google’a yazarak bulamazsınız. Ne kadar eşe dosta sorsanız da bilgi alamazsınız. Çünkü yaşadığınız…

Sini Köftecisi

Sevgili dostlar, zaman zaman ihtişamlı lokantalara gidip renkleri göz kamaştıran, lezzetleri damakta inanılmaz patlamalar yaratan yemekleri yazıyorum. Bazı…

Ar-Ruha Restaurant

Ur, Urhoy, Urhei, Orhei, Orhayi, Ruhai, Ruhha, Ar-Ruha, Reha ve Edessa… Bu kelimeler, Urfa şehrinin eski isimleri olarak…

Hükümdar Sofrası

Sevmiyorum. Doymak ve hayatta kalmak için yiyen, her lokmasının hesabını yapan, her yediğini yakmak için soluğu hemen sporda…
Aşçı Bacaksız

Afyon’da Müthiş Bir Lokanta: Aşçı Bacaksız

Bu sene UNESCO nezdinde "Gastronomi Şehri" ünvanını alan Afyon'un, bu ünvanı kazanmasına neden olan o müthiş etlerini yiyebileceğimiz lokantaların arayışındaydım şehre geldiğimde. Afyon sokaklarında keyifli keyifli dolaşırken Aşçı Bacaksız'ın kapısından içeri giriverdim ve hayat birkaç saatliğine güzelleşti sevgili dostlar.