Biber Burger Monster's Cut

Biber Burger Monster’s Cut

En iyi burgerin peşinde konuşuyorum ben de sizler gibi. Bu zor yolculukta, bazen o kadar çok birbirine benzeyen tabak geçiyor ki önümden, neyi nerede yediğimi çoğunlukla unutuyorum. Fakat nadiren de olsa, asla unutmayacağım bazı deneyimler yaşıyorum. Bunları da paylaşırken -yalan değil- ağzımın suları akıyor.

Böyle bir paylaşımla karşı karşıya olduğunuzu anlamışsınızdır herhalde sevgili okurlar! Uzun zamandır mideye indirdiğim en güzel burgerlerin henüz damağımdan silinmemiş anılarıyla yazıyorum bu kelimeleri. Biber Burger, hiç şüphesiz İstanbul’un en iyilerinden. Deneyenler büyük olasılıkla benzer görüşler dile getirecektir. Benim deneyimim yeni ve taze olduğu için heyecanımı mazur görün!

Biber Burger, bulması çok kolay bir mekan. Beşiktaş’taki Bahçeşehir Üniversitesi kampüsünün hemen arkasına düşüyor konumu. Hemen belirtelim şaşalı bir steakhouse değil, bir zincir mağaza değil, arkasında büyük bir grup ya da güç yok buranın, sadece kocaman bir emek var. Almanların “klein aber fein” kategorisinden bir işletme Biber Burger. Küçük, konsantre ve başarılı.

Ziyaretlerine gittiğimde iki burger, bir sandviç, bir de tatlı deneyimleme şansım oldu. Tüm denedikerim, mekan konusunda bana yeterli bilgiyi verdi diyebilirim. Bunları sıra ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle açılışta fotoğrafını gördüğünüz Monster’s Cut. 180 gram kömür ızgara köfte, 2 dilim cheddar peyniri, karamelize soğan, ızgara kestane mantarı, 2 dilim edam peyniri, dana bacon, louis sos ve homemade bbq sos ile hazırlanıyor.

Ekmekleri sütlü. Brioche tarifinden esinlenerek yapılan bir çeşitleme. Nemli ve yumuşak olması için brioche revize edilmiş.

Bu kadar cok malzemenin mükemmel bir hiyerarşi icinde sunulduğu ve hiçbirinin birbirini rahatsiz etmeden uyum içinde bir lezzet oluşturduğu başka burger bulmak zor bana kalırsa.

İkinci sırada Jetlag Buster var.

Biber Burger Jetlag Buster

Biber Burger Jetlag Buster

180 gram dana eti, üç kat cheddar, yağsız kavurma, karamelize soğan, barbekü sos, mayonez ile harmanlanan kocaman bir burger. Cheddarın bu denli yoğun bir vuruculukta olduğu ve kavurmanın bu güzelliğe hoş dokunuşlarla eşlik ettiği bir karışımı başka bir yerde bulmak bana kalırsa bir hayli güç. İsmini jetlag durumlarını bile geçirebilecek kuvvette olduğu iddiasından aldığını ayrıca vurgulayalım.

Diğer bir deneyimim ise Blue Cheesesteak ile oldu Biber Burger’de.

Biber Burger Blue Cheesesteak

Biber Burger Blue Cheesesteak

Çıtır baget ekmeği, 150 gram kömür ızgara antrekot,rokfor peyniri, közlenmiş soğan ve eritilmiş cheddardan oluşan bu karışım, memleketimizin sandviç standartlarının çok üzerinde geldi bana. Böyle uyumlu ve patlamaya hazır bomba kıvamında bir güzelliği ancak Avrupa’da deneyimleyebilir insan. İki favori peynirimin aynı potada erimesi, ayrıca kişisel olarak da büyük haz verdi bana.

Finali ise kıvamlı bir brownie ile yaptıktan sonra kendime geldim Biber Burger’de.

Biber Burger Brownie

Biber Burger Brownie

Sonuçta burger deneyimine önem veren herkesin en azından bir defa gitmesi gereken bir lokanta burası. Ben çok memnun kaldım. Herkese şiddetle tavsiye ederim!

Biber Burger
Yıldız Mahallesi, Çırağan Caddesi,
No 11, Beşiktaş, İstanbul

Biber Burger Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazar Hakkında

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This