Bir Harikalar Diyarı: Butcha Steakhouse

27 Shares
27
0
0

Butcha Steakhouse‘a düştü geçen gün yolum. Kanyon AVM’nin tam yanında, Park Dedeman Oteli‘nin altında yer alan bu “et“çi, beklentilerimin çok üzerinde bir performansla başımı döndürüverdi.

Uzun girizgahlarımın Y-kuşağını zorladığını, Z-kuşağını ise anında multi-tasking aleminin çamurlu zeminlerine sürüklediğini düşünerek konuya balıklama dalıyorum sevgili okurlar.

Butcha Steakhouse ülkemizde eşine çok rastladığımız tipik bir steakhouse dekorasyonu ve atmosferine sahip. Ahşap masalar, sandalyeler; et kelimesini haykıran süslemeler ve kasap reyonu mantığı. İtirazım yok bunlara. Ama klişe, bildik, alışılmış yaftalarını hak ediyor mekan bu anlamda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ama söz konusu yediklerim olunca Butcha Steakhouse beni gerçekten etkiledi diyebilirim. Burada

 1. Kemik Suyu Çorbası
 2. Mermer
 3. Lokum
 4. T-bone
 5. Kaburga
 6. Kuzu Kapama
 7. Sucuk
 8. Kasap Köftesi
 9. Cafe de Paris Soslu Steak
 10. Şaşlık
 11. Katmer

gibi çok sayıda yemek deneyimlediğimden ötürü, gayet ukala bir tavırla, “Bu lokantayı enikonu değerlendirebilecek malumata sahibim” diyebilirim. Bir defa en baştan vurgulamamda fayda var: Tüm yemekler ortalamanın hayli üzerinde, ama bazıları gerçekten harika!

Benim öncelikli hedefim de, ön plana çıkan, damağımda unutulmaz izler bırakanları sizlerle paylaşmak olsun. Mesela Kemik Suyu Çorbası daha ilk yudumda beni benden aldı. Benim gibi çorba fanatiklerini yerinde zıplatan türden bir çalışmaydı. Hele hele içindeki kemik iliğini ağzımda eritmek ayrı bir keyifti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kasap köftesi, kaburga ve kuzu kapama da şahaneydi bana kalırsa. Kuzu kapamanın tadı kadar göze hoş gelen yapılış ritüeli de izlemeye değerdi Butcha Steakhouse’da.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sucuk zarif bir başlangıç, mermer ve lokum da tam olması gerektiği gibi, insanı baştan çıkartan lezzetlerdi. T-bon’u biraz sert, Cafe de Paris soslu steak’i böyle bir mekan için çok da gerekli olmayan çalışmalar olarak nitelendirebilirim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Şaşlık ise gayet lezzetli, yumuşak ve dikkat çekiciydi. Sunumu da ziyadesiyle hoşuma gitti..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Üzerine bir de kaymaklı katmer patlatınca keyiften dört köşe oldum desem yeridir sevgili dostlar.

Benden size önermesi, burada bir kemik suyu çorbası için mutlaka, üzerine iştah açıcı mahiyetinde sucuk ve lokma sipariş edin. Ana yemek faslında ise dana kaburga ya da kuzu kapama indirin mideye. Finali ise katmerle yapıp kendinize gelin.

Afiyetler olsun!

Butcha Steakhouse
Park Dedeman, Esentepe Mahallesi,
Büyükdere Caddesi, No 187/1, Şişli, İstanbul

Butcha Steakhouse - Park Dedeman Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

27 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Grill Polonez

Polonez markasını bilirisiniz, hatta ürünlerini yemeyeniniz yoktur muhtelemelen. Biraz gezmeye, yeme-içme mevzularına da merakınız varsa, bence Polonez’in “Brasserie”…

OX Wine & Burger Bar – Suadiye

İçine girdiğim zaman iyi hissettiğim mekanları seviyorum. Yemeklerin kalitesinden, servisin süratinden, müdavim kitlesinden, her şeyden bağımsız, kapısından adımımı…