Burger Project Armutlu : Şaşırtıcı Derecede Lezzetli

23 Shares
23
0
0
Burger Project
Burger Project

Bitmek tükenmek bilmeyen burger keşiflerim sırasında denk geldiğim, aslında bir seneden fazla süredir açık olan Burger Project Armutlu‘yu paylaşmak istiyorum şimdi sizlerle.

Aslında Ataşehir‘de bir şubesi daha bulunan mekanı ben Armutlu’da ziyaret ettim ve yaratıcısı Yağız İzgül ile hoş bir sohbet ederek görüşme fırsatını yakaladım.

Armutlu yöresinin gösterdiği gelişmeyi takip eden herkes gibi ben de şaşırıyorum zaman zaman. Seneler önce, devrin Sivaslı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile şimdilerde hapiste olan aşk romanları yazarının, televizyonda kavga etmesine sebep olan bu semtin, ağır ağır gastronomik bir evrim geçirmesi ve bu noktaya gelmesi çok hoşuma gidiyor.

Bölgenin burger tapınağı olarak karşıma çıkan Burger Project ise, deneyimlemesi çok keyifli bir mekan olmuş diyebilirim.

Damağa keyif veren bazı merkezlerin nispeten ücra sayılabilecek coğrafyalarda konumlanması aynı zamanda başarılı bir pazarlama tekniği bana kalırsa. Duyan geliyor, yorumları okuyan ziyaret ediyor; bu şekilde “word of mouth” patlamasıyla mekanlar ünleniyor, insanlar bu lokantalara piyasa yapmaya değil, yemek yemeye geliyor. Sushimoto ile komşu durumunda olan Burger Project Armutlu da bence bu kategoriye çok uygun bir mekan.

Burger Project Armutlu‘da burger dışında yemekler de indirebiliyorsunuz mideye. Girizgah faslını onlarla yaptıktan sonra esas oğlanlara geçmekte yarar var diye düşünüyorum.

Örneğin burada bir steakhouse muhabbeti yaparak ortaya et söylemeniz mümkün, ya da patates kızartması, soğan halkaları karmasından oluşan büyükçe bir tabakla muhabbete başlayabilirsiniz.

Burger Project Et Tabağı
Burger Project Armutlu Et Tabağı
Burger Project Armutlu Patates - Soğan Halkası Tabağı
Burger Project Armutlu Patates – Soğan Halkası Tabağı

Bunlar dışında büyük bir sürpriz ile çıkayım karşınıza. Mekanın Hot Dog‘ları tek kelimeyle efsane diyebilirim. Şimdi “burger uzmanlığıyla kendini pozisyonlamış bir işletmenin sosisli sandviçleri ne kadar iyi olabilir?” diyeceksiniz. Demeyin! Hayat gerçekten çok şaşırtıcı sevgili dostlar. Uzun zamandır iyi bir sosislinin hayalini kurduğumu Instagram mecrasında beni takip edenler bilir. Ne yazık ki pek çok keşfim hayal kırıklığı ile sonuçlanmıştı bugüne dek. Burger Project Armutlu’ya gelmeden önce mekanın hot dog’unu öven arkadaşlara ise pek inanmamıştım açıkçası. Ama sonra ne oldu dersiniz? İçinde pekmezli karamelize soğan, ballı mayonez bulunan bu dana sosisin tadına aşık oldum resmen. Denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz diyebilirim gönül rahatlığıyla. MUHTEŞEMMM!!!

Burger Project Armutlu - Hot Dog
Burger Project Armutlu – Hot Dog

Esas oğlanlar da ayrı bir hoşuma gitti mekanda. Neler mi yedim? 140 gram köfte, chimichurri sos, özel project ekmeği,çıtır marul ve kırmızı soğandan oluşan Project Argentina. 140 gram köfte krem rokfor, özel project ekmeği, mantar sote, taze kaşar ve pekmezli karamelize soğandan meydana gelen  Project Rokfor & Funghi, 280 gram köfte (çift kat), ertilmiş çift kat cheddar peyniri, çıtır marul ve özel project ekmeğinden yaptıkları The Doublemeister

Hepsini çok sevdiğim ama burger vandalizminden özel olarak keyif aldığım için The Doublemeister’i ayrıca zevkle yedim. Düve döşten, karabiber ve tuzla yoğrulmuş köftelerinin dokusu ve pişirilme şekli tam istediğim gibiydi. Tavsiye ediyorum kesinlikle!

Burger Project Armutlu - Burger
Burger Project Armutlu – Rokfor & Funghi
Burger Project Armutlu - The Doublemeister
Burger Project Armutlu – The Doublemeister

İyi projeler her zaman övgüyü hak ediyorlar sevgili doslar. Bana kalırsa Burger Project Armutlu yakın zamanda ziyaret etmeniz gereken, kentimizde bu işin liderlerinden olmaya namzet, başarılı bir proje. Şiddetle öneririm. Şimdiden afiyet olsun.

Burger Project Armutlu
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi,
Bilgi Sokak, No 30/D, Sarıyer, İstanbul

Burger Project Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

23 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Hükümdar Sofrası

Sevmiyorum. Doymak ve hayatta kalmak için yiyen, her lokmasının hesabını yapan, her yediğini yakmak için soluğu hemen sporda…

OX Wine & Burger Bar – Suadiye

İçine girdiğim zaman iyi hissettiğim mekanları seviyorum. Yemeklerin kalitesinden, servisin süratinden, müdavim kitlesinden, her şeyden bağımsız, kapısından adımımı…

Matbah Restaurant

Zomato tarafından yakın zamanda satın alınan Mekanist‘in son etkinliklerinden birisinde, Sultanahmet’teki Matbah Restaurant‘ta, Osmanlı saray mutfağı yemeklerinin tadına…