Arada sırada döner mabedlerini dolaşıp naçizane yorumlarımı paylaşıyorum sizlerle. Örnek vermek gerekirse bugüne dek,

gibi mekanları yazmışım. Zaman içinde ziyaret ettiğim,  kendini farklı pozisyonlayan bazı lokantalarda yediğim dönerleri de yazdım; Havuzlu Restoran – Kapalıçarşı ya da Kanaat gibi.

Sonunda Metet Közde Döner ’de aldım soluğu. Ofisime bu kadar yakın, ama bana bu kadar uzak bir yer hiç olmamıştı belki de. Arada bizim ofise paket siparişi veriliyordu bu mekandan, lakin malesef tadına bakma fırsatını hiç yakalayamamıştım.

IMG_5503

İşte bu sebepten, süratle arayı kapatmak adına 1,5 porsiyon döner gömüp kendime geldim geçen gün. Önden mideye indirdiğim kıvamlı ezogelin, yanında ağzımı tatladıran enfes manda yoğurdu ve acı olmadığı için sevindiğim biber turşusu da cabası.

IMG_5524

Sonra dönere geldi sıra. Dürdüğüm mükemmel lavaşın içine sardığım Dana Tranç ve Kuzu Döş karması bu etin tadına ağır ağır vardım. Kömürün isi üzerine sinmiş orta yağlı etin Gönen menşeli olduğunu belirtmeden de etmeyelim. Dönerin altından çıkan patatesin ahengi de mükemmeldi etle.

IMG_5513

Bazı yemekleri yerken hiç bitmesin ister insan. İşte ben de, dönerden küçük küçük parçalar alıp ufak ufak tırtıkladığım lavaşın içine yerleştirdim. Her gelişimde keyiften dört köşe olduğum Kuzguncuk’un bu rengarenk sokağına bakarak yedim her bir lokmamı.

Bu lokantada isteyenin baget, yarım, tombik ekmek arası, pilavüstü döner hatta iskender bile yiyebileceğini belirtmemde fayda var. Adana, Urfa kebaplar ve dürümler de mevcut. Ama ben olsam dönerden şaşmam.

1,5 porsiyon dönerin 25 TL gibi bir maliyeti olacağını söyleyebilirim. Ucuz mu, hayır… Değer mi? Kesinlikle…Bugüne kadar ne dönerlere ne paralar verdiğim düşünülürse, bu 25 TL’yi en çok hak eden Metet Közde Döner idi bana kalırsa.

Hiç vakit kaybetmeden ziyaret etmenizi öneririm.

İcadiye Cad. No: 39
Kuzguncuk/Üsküdar
+90 216 553 33 33
+90 216 343 55 55
bilgi@metetdoner.com

Yazar Hakkında

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This