Fahham Kuruçeşme Masa

Fahham Kuruçeşme Masa

Duyduk duymadık demeyin! Kuruçeşme’nin yeni mekanı Fahham Kuruçeşme harika bir kahvaltı sunuyor ziyaretçilerine.

Bendeniz güneşli ama soğuk bir kış sabahı girdim kapıdan içeri. Açık havada, (ama harika bir ısıtmayla) Boğaz’a karşı oturdum ve kahvaltı ettim.

Bu deneyimin verdiği keyif, uzun zamandır hissetmediğim kadar iyi hissettirdi bana kendimi. Lezzetli yemeklerin, demli bir çayın ve güneşli bir Boğaz’ın verebileceği hazzı tahmin etmek zor değildir sizler için diye düşünüyorum.

Fahham Kuruçeşme‘nin inanılmaz geniş bir menüsü var. Bu ihtişamlı menünün bende bıraktığı izlenimler, doğal olarak başka bir yazının konusu olarak karşınıza çıkacak ileride.

Kahvaltı kısmında neler yaşandığına gelindiğinde ise, masanızı gayet uygun fiyata ciddi şekilde donatabileceğinizi söyleyebilirim burada.

Benim için olmazsa olmaz her şey mevcuttu mesela burada tadım yaptığımda. Tavada sucuk, menemen, muhlama (beklenmedik bir bonustu bu) gibi…

Fahham Kuruçeşme Muhlama

Fahham Kuruçeşme Muhlama

Bal-kaymak ikilisi, hellim peyniri, mis kokulu bir tereyağ, reçeller, Nutella (evet, evet, evet), kıymalı kol böreği, dana jambon, çeşit çeşit peynirler, domates, salatalık süslemişti masayı.

Fahham Kuruçeşme Sucuk Tava

Fahham Kuruçeşme Sucuk Tava

Fahham Kuruçeşme’nin kahvaltısı, harika bir çay, bol bol sohbet ve dolu dolu Boğaz havasıyla içime işledi desem yeridir. Burada oturup insanların uzun uzun vakit geçirmesine hiç şaşmıyorum, zira atmosfer çok güzel.

Fahham Kuruçeşme Kıymalı Kol Böreği

Kıymalı Kol Böreği

Mekanda dört başı mamur bir serpme kahvaltı mantığıyla masanızı doldurabilirsiniz, ama şimdiden söylemesi, belirli fiks bir ücret karşılığında kahvaltı getirilen mekanlardan değil burası. Her tabağı siz seçmeli ve sipariş etmelisiniz. Toplandığında bir hayli hesaplı oluyor, benden söylemesi.

Burada yediğim sucuğun tadı, kol böreğinin muhteşem lezzeti ve muhlamanın müthiş kıvamı hala aklımda sevgili dostlar.

Fahham Kuruçeşme’nin son dönemde yükselen kahvaltı kültürümüze ciddi katkı sağlayacağını vurgulasak yanılmış olmayız.

Sizlerde yeni, taze, kaliteli bir kahvaltı mekanı arayışındaysanız, ziyaret edip denemenizi tavsiye ederim. Buna değecektir; bana güvenin.

Fahham Kuruçeşme
Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi,
No 91, Beşiktaş, İstanbul

Yazar Hakkında

Alp Artam

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This