Ben bu oteli seviyorum. Türk filmlerinin fonunda görmeye alıştığım, bana eski güzel günleri anımsatan bu anıtsal yapıyı her ziyaret edişimde, aklıma hep kavuşamayan sevgililer, mutlu (ama mutsuz olmaları an meselesi olan) aşıklar, bir zamanların talan edilip parçalanmamış görkemli İstanbul’u gelir.

Tabii hepsinden önemlisi, Boğaz başroldedir bu ziyaretlerimde. Ben Boğaz’a bu kadar hakim tek bir yapı gördüm İstanbul’da. O da Adile Sultan Sarayı‘dır. Konumu dolayısıyla, bu ikisi dışında neredeyse tüm açılardan Boğaz’a bakan pek başka bina bulamazsınız arasanız da.

Her neyse, konuyu saptırıp esas anlatmak istediğimden uzaklaşmayayım sevgili okurlar. The Grand Tarabya‘da Brunch günleri başladı. Ben de gidip tadına baktım. Pazar günleri 12.00-15.00 arası deneyimleyebileceğiniz bu brunch, bana kalırsa, bugüne kadar gördüklerim arasında en kapsamlısı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Genelde her telden çalan menülere karşı olsam da, “brunch” dediğimiz konseptin özü farklı dünyaları ve öğünleri bir araya getirmek olduğundan, The Grand Tarabya’da brunch ziyaretinde bulunmak çok doğru bir seçim gibi geldi bana.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Burada bin bir türlü peynir ve şarküteri ürününü aynı anda tabağınızda görmeyi bir kenara bırakın, aynı zamanda döner, kebap, deniz tarağı gibi değişik alemlerin ve mutfakların ürünlerini de Prosecco’nuzu yudumlayarak deneyimleyebilirsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bu deneyimin kişi başı maliyeti 150 TL olarak belirlenmiş. Pahalı olduğunu düşünebilirsiniz. Ama benim önerim, ziyaret ettiğini Pazar gününü sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yemeden geçirmeniz yönünde. Çünkü tıka basa yiyeceksiniz burada. Üstelik Boğaz’ın ve Tarabya’nın o muhteşem manzarasına bakarak. Dolayısıyla üç öğün için verilmiş bir 150 TL olduğunu bir kenara yazın.

Afiyet  şeker olsun!

The Grand Tarabya

http://www.thegrandtarabya.com/

Haydar Aliyev Cd.

 

Yazar Hakkında

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This