AĞAÇALTI TATLICISI

Adana Yeme İçme Rehberi - Ağaçaltı Tatlıcısı"

Adana Yeme İçme Rehberi – Ağaçaltı Tatlıcısı

Yine beni benden alan, kendimden geçiren bir keşif. (Benim için keşif ama kent insanının uğrak noktası tabii) Hilton Oteli’ni geçtikten sonra sağda devasa bir ağaç görürseniz hemen orada durun, zira dibinde harika tatlılar satıldığını göreceksiniz. Biraz tulumba tatlısını andıran, hafif şerbetli, yedikçe insana mutluluk veren bir tatlı bu. Bana kalırsa ağır görüntüsü ile tezat oluşturan bir hafifliği var. Bu kadar çok tuzlu ve ekşi yedikten sonra hiç düşünmeden ufak bir porsiyon indirmelisiniz mideye. Bir daha Adana’ya geldiğimde mutlaka uğrayacağım bir yer burası.

3 Responses

 1. Naz Sürmeli

  Merhaba önerileriniz çok iyi. Fakat bir yeri unutmuşşunuz ben yurtdışından Adana’ya geldiğimde her zaman tercih ettiğim bir yer var. Orası da bence Adana’nın en iyi kebapçısı ”Atlantik Restaurant” eğer gitmediyseniz tavsiye ederim. ”Kazım Büfe” ve Börekçi Rıza” da süper seviyoruz.. Amerika’dan selamlarrr 🙂

  Cevapla
  • Alp Artam

   Naz Hanım merhaba, Yazımda da belirttiğim gibi sürem kısıtlı olduğu için pek çok yere gidemedim. Onlar da ikinci bir yazının konunu olacak diye düşünüyorum. Atlantik tabii ki listemde var. Çook selamlar Amerika’ya .)

   Cevapla
 2. Naz &Ateş Sürmeli

  Merhaba tekrar, listenizde olmasına çok sevindik bizdende selamlar, sevgiler. Takipteyiz 😉

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This