ŞIRDANCI KEMAL

Adana Yeme içme Rehberi - Şırdancı Kemal

Adana Yeme içme Rehberi – Şırdancı Kemal – Şırdan

Yine uyduk geleneklere. Adana’da gece olduktan sonra, kebapların yenilip midelerin dolmasının ardından, bir şırdan faslı başlıyor. Benim gibi sakatat aşığı bir kimseye sormaya bile gerek yoktu buraya gitmek için. Şırdancı Kemal‘de geçirdiğim vakitte sadece şırdan değil, mumbar dolması da indirdim mideye. Her ikisi de efsaneydi bana kalırsa. Şırdana duyulan aşkın şiddeti ülkemizde en çok Adana’da hissediliyor anladığım kadarıyla. Türkiye’nin tüm şırdanı buraya akıyormuş. Bu lezzeti sevenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Adana Yeme içme Rehberi - Şırdancı Kemal Mumbar Dolması

Adana Yeme içme Rehberi – Şırdancı Kemal – Mumbar Dolması

3 Responses

 1. Naz Sürmeli

  Merhaba önerileriniz çok iyi. Fakat bir yeri unutmuşşunuz ben yurtdışından Adana’ya geldiğimde her zaman tercih ettiğim bir yer var. Orası da bence Adana’nın en iyi kebapçısı ”Atlantik Restaurant” eğer gitmediyseniz tavsiye ederim. ”Kazım Büfe” ve Börekçi Rıza” da süper seviyoruz.. Amerika’dan selamlarrr 🙂

  Cevapla
  • Alp Artam

   Naz Hanım merhaba, Yazımda da belirttiğim gibi sürem kısıtlı olduğu için pek çok yere gidemedim. Onlar da ikinci bir yazının konunu olacak diye düşünüyorum. Atlantik tabii ki listemde var. Çook selamlar Amerika’ya .)

   Cevapla
 2. Naz &Ateş Sürmeli

  Merhaba tekrar, listenizde olmasına çok sevindik bizdende selamlar, sevgiler. Takipteyiz 😉

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This