ÖZ ASMAALTI KEBAP SALONU

Adana Yeme İçme Rehberi - ÖZ ASMAALTI KEBAP SALONU

Adana Yeme İçme Rehberi – ÖZ ASMAALTI KEBAP SALONU

Mekanın iki farklı lezzeti var bana kalırsa: Bunlardan birincisi güveç.. Uzun uzun pişen etin lezzetini damağınızda hissederken büyük mutluluk yaşıyorsunuz. İkincisi ise odun ateşinde pişirilen döner. Bildiğiniz üzere İstanbul’da dönerin formülü (tıpkı burger gibi) belli. Bendeniz de, farklı her türlü lezzetin peşinden büyük bir ilgiyle koşuyorum nice zamandır. Buradaki döner, farklılık arayışıma karşılık geldiği için cuk oturdu diyebilirim. Öz Asmaaltı Kebap Salonu’ndaki döner, kıymadan yapılan, altında tereyağında kızarmış ekmek, üzerinde enfes bir domates sosla güveçte servis edilen bir ürün. Adana’ya gelip farklı lezzetler peşinde koşanlar için hem güveç, hem de buranın döneri biçilmiş kaftan diyebilirim.

Adana Yeme İçme Rehberi - Öz Asmaaltı Kebap Salonu Döner

Adana Yeme İçme Rehberi – Öz Asmaaltı Kebap Salonu Döner

Kocavezir Mahallesi, Pazarlar Caddesi, No:11, Seyhan, Adana

3 Responses

 1. Naz Sürmeli

  Merhaba önerileriniz çok iyi. Fakat bir yeri unutmuşşunuz ben yurtdışından Adana’ya geldiğimde her zaman tercih ettiğim bir yer var. Orası da bence Adana’nın en iyi kebapçısı ”Atlantik Restaurant” eğer gitmediyseniz tavsiye ederim. ”Kazım Büfe” ve Börekçi Rıza” da süper seviyoruz.. Amerika’dan selamlarrr 🙂

  Cevapla
  • Alp Artam

   Naz Hanım merhaba, Yazımda da belirttiğim gibi sürem kısıtlı olduğu için pek çok yere gidemedim. Onlar da ikinci bir yazının konunu olacak diye düşünüyorum. Atlantik tabii ki listemde var. Çook selamlar Amerika’ya .)

   Cevapla
 2. Naz &Ateş Sürmeli

  Merhaba tekrar, listenizde olmasına çok sevindik bizdende selamlar, sevgiler. Takipteyiz 😉

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This