Hezarfen Teras – Park Bosphorus Otel

27 Shares
27
0
0

Kendimi iyi hissettiğim nadir anlar, genelde İstanbul’a yukarıdan baktığım, zamanın durduğu, Boğaz, martılar, şehir hatları vapurları ve bu güzel şehrin -ne yaparlarsa yapsınlar hala yok edemedikleri – geçmişini görebildiğim zamanlardır.

İstanbul’da pek az noktadan baktığımda Park Bosphorus Otel ‘in Hezarfen Teras‘ından gördüklerimi görebildim, hissettiklerimi duydum.  İçimde filizlenen duygular, Abdülhak Şinasi Hisar’ın Boğaz’ın yalılarına bakıp yazdıkları gibi bir şeylerdi.

Büyük Şair‘in daimi meskeni haline gelmiş, devlet başkanlarının, kralların, sanatçıların uğrak yeri olmuş efsanevi Park Otel’in yerine 82 yıllık geçmişine sadık kalınarak, seneler sonra inşa edilen Park Bosphorus Otel , 4 bin 500 metrekarelik terası, 6 farklı konseptte hazırlanan yiyecek-içecek bölümleri, 618 odası, 8 bin 500 metrekare spa, wellness ve fitness merkezi ile otelcilik hizmet kalitesinin en üst sınırını simgeleyen “deluxe hotel” klasmanında hizmet veriyor sevgili dostlar.

Bunu yerinde görebilmenin keyfini özellikle, Sarayburnu’na tepeden bakabileceğiniz “Hezarfen Teras”ta yaşabilirsiniz. Bana kalırsa otelin en güzel noktası olan bu terasta, bendeniz, geçen akşam güzel kokteyller eşliğinde bu harikulade manzaraya dalıp dalıp gittim açık konuşmak gerekirse.

manzara

Happy hour’da %50 indirimli içebileceğiniz bu kokteyllerin için pina colada ve mohito hoşuma gitti. Hoş görünümlü bir barları, rahat koltukları, harika manzarası olan mekanda, arka planda çalan rahatlatıcı müzik de çok hoşuma gitti. Hazırlanan tüm kokteyllerin tamamen doğal mevya sularıyla hazırlandığını bilmek,doğal yaşama meraklı olanlarınız için değerli bir bilgi olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca, yakın zamanda burada canlı müzik yapılma ihtimali olduğunu da ekleyeyim.

barBence hala havalar bozmamışken, püfür püfür esen bu mekana gidip kokteyllerinizi yudumlamalı, elinizden geldiğince, bu muhteşem kentte bulunduğunuza şükretmeli,  Hezarfen Teras’ın iki bölümünü birbirine bağlayan köprünün üzerine çıkmalı ve gülümseyerek bir selfie yapmalısınız Park Bosphorus Otel‘de.

download (1)

Bu deneyimi yaşamaya değer!

Park Bosphorus Otel

Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. No: 8 34437
Istanbul, Turkey

Tel: +90 (212) 377-8888
Fax: +90 (212) 377-8889
E-mail: info@parkbosphorus.com 
banquet.office@parkbosphorus.com

27 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like