Sevgili dostlar, sizler de bilirsiniz, içimdeki yeme-içme dürtüsü sınırsızdır benim. Basit bir hesapla, haftada dört, senede 208 gün dışarıda yemek yiyor, bunlardan bazılarını blogumda yazmaya çalışıyorum. Bu hiç de azımsanacak bir rakam değil bana kalırsa.

Bilenler bilir, sadece yemeklerin kalitesi değil, lokantaların atmosferinden tutun, servisin ayrıntılarına, manzaranın güzelliğine, sunulan fiyat seviyelerine kadar, her detay yazılarıma konu olabiliyor. İnsan bu kadar mekan ziyaret edip, bu denli çok analiz yaptığında, işletmeleri ön plana çıkaran, tabir doğruysa, “onları ayrıştıran” birçok ayrıntıya da dikkat ediyor.

Son dönemde yeme-içme endüstrisinde dikkatimi çeken alanlardan birisi de, ödeme-rezervasyon sistemleri. Sizlere kısa süre önce tanıştığım Platinum Masa isimli uygulamadan bahsetmek, bu uygulamanın sağlayacağı faydaları ve incelikleri anlatmak istiyorum.

Öncelikle vurgulamam gereken önemli bir konu: Bizzat test ettiğim ve çok memnun kaldığım bu uygulamayı hem IOS, hem de Android işletim sistemleri için indirebilirsiniz.

Platinum Masa uygulamasını, blogumda analizini paylaştığım Robin’s Galata adlı lokantada deneyimleme fırsatım oldu. Burada yediğim yemeğin detayları için:

http://www.lokantalarim.net/lokantalarim/dunya-mutfagim/yuksek-kaldirimin-incisi-robins-galata/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Robin’s Galata’da Minekop Keyfi

Benim için bir hayli tatminkar olan bir yemeğin ardından, sıra hesabı ödemeye geldiğinde, daha önce hiç yapmadığım bir şeyi yaptım ve kısa süre önce AppleStore’dan indirdiğim Platinum Masa uygulamasını açtım. 500’ü aşkın restoranda tek tıkla kolayca rezervasyon yapabilmenizin yanı sıra, mekanları istediğiniz kriterlere göre filtreleyebildiğiniz, mekanlar hakkındaki yorumlara erişebildiğiniz ve ödemelerinizi gerçekleştirebildiğiniz bu uygulamaya bayıldım sevgili dostlar! Visa Platinum kredi kartları ile ödeme yapan kullanıcıların bu özelliklere ek olarak anlaşmalı noktalarda yüzde 20’ye varan indirimlerden, ikramlardan ve sürprizlerden yararlandığını ayrıca belirteyim.

Tek yapmanız gereken, üye olduğunu bildiğiniz bir lokantaya gittiğinizde, sıra ödemeye geldiği anda, Platinum Masa kullanacağınızı belirtmeniz. Görevlilerin getirdiği ödeme cihazındaki QR kodunu akıllı telefonunuza okutmanızla birlikte, bir anda hesabı ödemiş olacaksınız. Yazımın başında da belirttiğim gibi, mekanları birbirinden ayrıştıran en ufak detaya bile dikkat eden bir kişi olarak, Platinum Masa ile ödeme yapabileceğim lokantalar, kuşkusuz benden daha yüksek not alacaklar bundan sonraki yazılarımda.

Sizlerin de Visa Platinum kartı varsa, mutlaka denemenizi öneririm.

Yazar Hakkında

Alp Artam

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This