Zomato – Cocktails over the Cloud

13 Shares
13
0
0

Hilton Bomonti Otelinin tepesindeki Cloud 34‘te gerçekleşen ve Zomato‘nun düzenlemiş olduğu Cocktails over the Cloud etkinliği kapsamında, bol bol kokteyl hazırlama, yaptığımız içkilerin tadına bakma ve Hilton çalışanları ile sohbet etme fırsatımız oldu geçen gece.

Kokteyl hazırlama güzel bir iş bana kalırsa; inovasyona ve yaratıcılığa son derece açık. Üstelik de hem göze, hem de damağa hitap eden bir yanı var. Ayrıca hazırlama sürecinin ritüeli de cabası. Yani “toplam paket” hayli ilgi çekici. Karıştırdığınız içkilerin, şurupların, meyve sularının hem birlikte sağlayacağı uyuma, hem oluşturacakları renge dikkat etmeniz gerekiyor. Hangi bardakta, ne tip buzla, nasıl bir süsleme ve sunumla insanların önüne getireceğiniz ise hayal gücünüze bağlı. Yani kolay bir iş değil.

Zomato’nun düzenlediği bu atölye çalışmasında ortaya çıkan kokteyllerin isimleri ve içeriklerini sırasıyla paylaşmak gerekirse:

Cloud 34 :

Gin, Limoncello, Martini Bianco, Ahududu, Limon Suyu: Neticede muhtevasına baktığınızda limon tadının baskınlığı hissediliyor zaten. İçimi hafif ve hoş.

Basil Pleasure:

Gin.Portakal Suyu,Limon Suyu, Taze Fesleğen: Fesleğen sevenler için güzel bir karışım. Benim açımdan zayıf not alır.

Bomonti Mary:

Vodka,bira, Domates Suyu, Angostura Bitter, Tabasco: Alp Artam için ideal kokteyl budur. Domates, vokta, hafif de acı olsun yeter!

IMG_9426IMG_9431

 

 

 

 

 

Bomonti Breeze:

Citron Vodka, Kızılcık Suyu, Greyfurt Suyu, Çilek Püresi,Limon Suyu: Fazla tatlı ve “girly” bir kokteyl bana kalırsa.

230:

Rum, Nar Suyu, Misket Limon Suyu, Zencefil, Soda: Zencefil ve nar suyunun zarifliği sodanın gazıyla birleşince içimi kolay, alkolü çok hissedilmeyen bir karışım olmuş.

Cosmopolitan:

Vodka ,Limon Suyu, Triple Sec Cointreau, Kızılcık Suyu: Bu klasik kokteyli bendeniz hazırladım. Çok hoşuma gitti de diyemem açıkçası. Mayhoş bir tadı vardı.

Bosphorus:

Rum, Triple Sec, Blue Curacao, Elma Suyu, Biberiye: “Yeme de yanında yat” tarzı kokteyllerden. Fosforlu mavi rengi insanda bakma isteği uyandırıyor.

Lions Milk:

Rakı,Nane Likörü, Elma Suyu,Limon: Rakının şaşırtıcı uyumu ile nefis bir kokteyl.

Westwing:

Rum, Çilek Püresi, Köpüklü Şarap: Aşırı “girly”. Ama beğeneni çok olur diye düşünüyorum.

IMG_9451

 

Turkish Coffee Martini:

Vodka, Kahve Likörü,Martini Dry, Turkish coffee: Tek kelimeyle enfes! Hem martini, hem de Türk kahvesi içme hissini bir arada verebilen bir başyapıt!

Cocktails over the Cloud  etkinliği hem bana çok şey öğrettiği, hem de eğlencesi bol olduğundan çok iyi geçti. Hilton Bomonti ve Zomato’ya çok teşekkürler!

IMG_9377

13 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İstanbul Coffee Festival

Karaköy’de yağmurlu bir gün… 19. yüzyılda İstanbul’daki Rum çocuklarının eğitimi için açılmış, seneler sonra öğrenci yetersizliği sebebiyle kapatılmak zorunda…