Tavuk kanat önemli bir mesele. Benim gibi etoburlar için, kanatlılar familyasının yenebilir kategorisindeki tek yemeği belki de.

Bu koca şehirde, tıpkı  ideal köfteciyi, dönerciyi, kokoreççiyi aradığımız gibi, en güzel tavuk kanadı yapan yerleri de arıyoruz.

Bana kalırsa bunlardan bir tanesi de Boğaz’ın en güzel yerlerinden birine kurulmuş  Öz Kanatçı Kardeşler. Denizin üzerinde, püfür püfür esen rüzgarı hissederek siparişinizi veriyorsunuz.

Menüde tavuk şiş, tavuk pirzola, kuzu şiş ve köfte de olsa,  yapmanız gereken tavuk kanat yemek Öz Kanatçı Kardeşler ‘de . 17 TL’lik porsiyonda sekiz tane var. Enfes acılı ekmeği de yanında getiriyorlar. Kesinlikle onu yemeği de ihmal etmeyin. Acısı sağlam, dışı çıtır, içi yumuşak. Marinasyonunda bir sır var, belli.

IMG_8836

Yerken büyük keyif aldığım tavuk kanada süzme yoğurttan yapılma cacık ve salata eşlik ediyor. Cacığı sevdim gerçekten. Ama isteyen için, acılı esme, közde mantar, közde biber, patlıcan söğüş, patates tava, haydari de var. Bütün bunlar mekanda rakı servis edildiğini de gösteriyor. Güzel haber!  Öz Kanatçı Kardeşler, öğlen yemekleriniz yiyebileceğiniz bir mekan olmasının yanı sıra, akşamları da rakı-kanat yapabileceğiniz bir lokantaBenden söylemesi, rakı ile kanat bir başka güzel oluyor.

IMG_8825

IMG_8827

Hepsinin üzerine bir de künefe patlatıp kalkabilirsiniz Öz Kanatçı Kardeşler’den.

Afiyet olsun!

Öz Kanatçı Kardeşler

Büyükdere Mahallesi, Çayırbaşı Caddesi,

No 168/A, Sarıyer, İstanbul

0212 2717557

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This