Döner Plus Acıbadem

46 Shares
46
0
0

Döner konusu giderek daha güzel yönlere doğru ilerliyor memlekette. Geçen hafta Acıbadem’de çok hoşuma giden bir dönerciyle karşılaştım ve sizlerle paylaşmak istedim. Adı : Döner Plus

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5 ay önce Nişantaşı’nda açılan ve ne zaman önünden geçsem dolu olan bu lokantanın ikinci şubesiydi benim ziyaret ettiğim. Acıbadem Caddesi üzerinde, bulunması bir hayli kolay bir noktada karşıma çıktı Döner Plus.

Nişantaşı’ndaki yerleri Amerikan Hastanesi‘ne çok yakın ve benim  sürekli önünden geçtiğim bir noktada olmasına karşın ziyaret etme fırsatım olmamıştı bir türlü. Son iki yemeğimi aynı sokakta yer alan pizzacıda yemiş, Döner Plus’ta dönerlerini mideye indiren mutlu insanları izlemiştim. Şimdi sıra bana gelmişti galiba.

Acıbadem şubesi açılalı daha çok az zaman olmasına karşın, öğlen müşterisi var ve paket servisine de başlamışlar. İnce uzun, ferah diyebileceğim bir dekorasyonları mevcut. Tertemiz, pırıl pırıl bir işletme.

Açık ayranlarını çok sevdim. Burada döner yemeğe gelecekseniz kesinlikle açık ayranlarından sipariş edeceksiniz. Ne koyu, ne çok sıvı, tam kıvamında ve benim sevdiğim gibi ekşi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dönerden önce mercimek çorbası içebiliyorsunuz, arzu ederseniz humus da sipariş edebilirsiniz. Humus, bir dönerci için beklenmedik bir seçim olsa da, bana kalırsa bir hayli lezzetli, tane tane, hafif kırmızı pul biber serpilmiş hoş bir dokusu var. Çorba ise kıvamlı, akışkanlığı düşük. Biraz daha su ilave ederlerse daha iyi olacak sanki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ayrıca manda yoğurdu da getiriyorlar tüm güzide dönercilerimizde adet olduğu üzere. Bence lezzeti 10 numara! Kesinlikle tavsiye ederim. Bol yağlı, çatala gelen ve damakta çok kuvvetli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Döneri porsiyon, dürüm, ekmek arası, tombik gibi farklı seçeneklerle sipariş edebilirsiniz. Burada üstüne üstlük, bir de döner beyti ve iskender de eklenmiş menüye. Beytinin gördüğü ilgiden memnun olsalar gerek, Nişantaşı’nda da vereceklermiş. Ben denedim, mideye indirdim ve onayladım.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prosiyon döner dolu dolu geliyor. Lavaşı sıcacık, dumanı tüter vaziyette. Dana but ve kuzu boşluğun harika bir kombinasyonu söz konusu burada. Uzun zamandır yediğim en güzel dönerlerden desem yeridir. Yağ oranı çok dengeli. Yavaş yavaş yeseniz de kurumuyor, donmuyor kesinlikle. Trakya yöresi dana ve kuzularından üretilen, iki gün bekletilip marine edilen bu ete BAYILDIM tek kelimeyle. Sıcacık lavaşa düre düre yedim!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tabii üstüne, yağı dengelemek için tatlı şart. Elma dilimli baklava indirin Döner Plus’a geldinizse, benden size tavsiye. Üstelik baklavanın arasında dondurma da var. Kaymak yerine dondurma kullanılmasını da çok sevdim açık konuşmak gerekirse.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bana kalırsa Anadolu Yakası harika bir dönerci kazandı Döner Plus ile birlikte. Acıbadem Caddesi üzerinde, PTT’ye yakın bu lokantayı deneyin, pişman olmayacaksınız.

46 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Payyar Ocakbaşı

Payyar Ocakbaşı: Fenerbahçe’deki Yeni Adresimiz

Fenerbahçe'nin en güzel yerinde, tanınmış şef Burak Zafer tarafından açılan Payyar Ocakbaşı'nı ziyaret ettikten sonra, sizlerle düşüncelerimi paylaşmasam olmazdı sevgili dostlar. Bu yazının konusu, çiçeği burnunda bu mekanın bende yarattığı hoş izlenimleri dışa vurmaktan ibarettir.
Aşçı Bacaksız

Afyon’da Müthiş Bir Lokanta: Aşçı Bacaksız

Bu sene UNESCO nezdinde "Gastronomi Şehri" ünvanını alan Afyon'un, bu ünvanı kazanmasına neden olan o müthiş etlerini yiyebileceğimiz lokantaların arayışındaydım şehre geldiğimde. Afyon sokaklarında keyifli keyifli dolaşırken Aşçı Bacaksız'ın kapısından içeri giriverdim ve hayat birkaç saatliğine güzelleşti sevgili dostlar.
Rita Deli

Rita Deli : Moda’da New York Rüzgarı

Avrupa'da küçücük mekanlar vardır. İnsanlar önünde kuyruk olur, siz de hayran hayran sıraya girip ne ile karşılacağınızı beklersiniz kuyrukta. Bana kalırsa Rita Deli de böyle bir işletme olmaya namzet. Çok beğendiğim tarihi bir Kadıköy binasının hemen altında küçücük bir dükkanda çalışıyorlar.