Baylo Bistro Bar

28 Shares
28
0
0

Samimi ortamları oldum olası sevmişimdir. Şişhane’de hep önünden geçtiğim Baylo Bistro Bar da bu kategoriye giren mekanlardan birisi. Geçen gün ziyaretine gittiğim bu işletmeyi kısaca paylaşmak istiyorum şimdi sizlerle.

İnce uzun bir salonu var mekanın. Oturma kapasitesi çok fazla değil bana kalırsa. Her daim dolu olan şirin bir barı mevcut. Benim algıladığım mekanın müdavimleri var ve burayı boş bırakmıyorlar. Çalan müziğin de kalitesi gayet iyi olunca, hoş bir sohbet ve muhabbet atmosferi ortaya çıkıveriyor. Hem barda hafif bir şeyler atıştırıp kaynaşmak, hem de oturup enikonu kuvvetli yemekler yemek için uygun bir ortam var Baylo Bistro Bar‘da.

Benim denediğim yemeklerin listesi şöyle:

  1. Trakya Keçi Peyniri Pane ve Baharatlı Marmelat
  2. Mini İçli Köfte
  3. Kara Buğdaylı ve Narlı Tabule
  4. Sosis
  5. İsot ve Kurutulmuş Domatesli Bonfile Tartar
  6. Pancarlı Risotto & Fırınlanmış Kuzu Gerdan Madalyon
  7. Hurmalı Kuzu Tajin
  8. Kuru Kayısı ve Biberiye Soslu Ördek Konfit
  9. Mandalina Soslu Yoğurtlu Panna Cotta

Bunların içinden keçi peynirli paneyi çok beğendim. Zarif bir başlangıç ve keçi peyniri sevenlerin damaklarını okşayacak bir lezzet bana kalırsa. Tabule, delikanlı adamı bozacağı için, hiçbir zaman benim listelerimde yer almayacak bir yiyecek. Mini içli köfte lezzetli, ama daha iyilerini yediğim için ilk başlara koymam.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sosisin tadını da çok beğendim, ama memleketimizde satmayacak türden bir ürün olduğu için mekanın favorileri arasına gireceğini tahmin etmiyorum. Domuz ürünlerine talebin hiç olmadığı bir ülkede yaşadığımız için menüden çıkarabilirler bile.

Steak Tartar‘ı ise beğendim diyebilirim. İsot ve kurutulmuş domatesle şaşırtıcı bir uyum sağlamıştı. Bazılarımıza acı gelebilir, şimdiden uyarmakta yarar var. Yine de keyifle, zevkini çıkara çıkara yedim ben.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pancarlı Risotto & Fırınlanmış Kuzu Gerdan Madalyon daha önceki benzer deneyimlerime göre bir adım ilerideydi. Neden bilmiyorum, pancarın risotto ile uyumunda ciddi sıkıntılar yaşanıyor pek çok lokantada. Burada böyle bir problem yoktu ve etin yumuşacık dokusu da çok hoşuma gitti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuru Kayısı ve Biberiye Soslu Ördek Konfit ise bence sofranın yıldızıydı. Benim açımdan pişilmesi hayli güç ve riskli olan ördeğin buradaki sunumu ve lezzeti etkileyiciydi. Bunu becermek zor sevgili dostlar. Ördek, kaz gibi etleri kurutup gıcır gıcır yapma riski her zaman var. Ama Baylo Bistro Bar’da yediğim versiyonda etin sululuk derecesi ve sosu gerçekten çok iyiydi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sonunda getirdikleri Panna Cotta‘yı ise beğendim. Ama klasik bir İtalyan Panna Cotta’sı olmaktan ziyade bir miktar muhallebiye kaymış buldum. Lakin mandalina ile halvet olmuş bu tatlının lezzetini, özellikle ördek üzerine yediğimde tatmin edici bulduğumu söyleyebilirim.

Dediğim gibi, Baylo Bistro Bar, samimi, canlı, insanı hem atmosfer, hem de gastronomik açıdan memnun eden bir işletme. Şişhane’ye gittiğinizde uğrayınız derim ben.

Baylo Bistro Bar
AsmalımescitMahallesi, Meşrutiyet Caddesi,
No 107/A, Beyoğlu, İstanbul

Baylo Bistro Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

28 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Moda Deniz Kulübü

Bizim mahallenin tam karşısında yatıp uzanan güzeller güzeli Moda’daydık geçen akşam. Kalamışlı olmanın en muhteşem yanı, belki de…

Kilimanjaro Bomontiada

Ne kadar kızacak olursanız olun, “Geçen gün yeni bir keşifte bulundum” diye başlayacağım söze. Aslında keşfimin, sağır sultanın…
The Steeve By İsmet Saz İç Mekan

The Steeve By İsmet Saz : Kanyon’daki Yeni Yıldız

The Steeve By İsmet Saz şehrimizde yeni açılan, İspanyolların tapas mantığıyla hazırlanmış yemeklerin sunulduğu çiçeği burnunda bir lokanta. Bana kalırsa başarılı olacağı, yolunun açık olduğu şimdiden garanti. Kanyon'a gittiğinizde, İntema Yaşam'a mutlaka uğramalı ve bu lezzetlerin tadına bakmalısınız.

Coffee Sapiens

Tayland sokaklarında dolaşırken, pek çok kişinin ilgilendiği Skytrain, Buda heykelleri ve Go-Go barlarından ziyade, insanların yüzlerindeki gülümseme ve…