Bosphorus Brewing Company – Gayrettepe

0 Shares
0
0
0

Uzun zamandır merak ettiğim bu mekana uğradım geçen gün nihayet. İnsan kapısından girince, Yıldız Posta Caddesi’nin üzerinde, Gayrettepe’nin göbeğinde, dışarıdan kolay kolay fark edilemeyecek, farklı bir lokanta ile karşı karşıya olduğunu anlıyor hemen. Aslında zamanında Taps’in gerçekleştirdiği önemli devrimin bir uzantısı yaşanıyor burada. Mekanın göbeğindeki barın ardında iki devasa tank göze çarpıyor hemen. Burada çeşit çeşit bira üretildiğini hemen anlıyorsunuz. Lafı fazla uzatmadan söyleyeyim; İçmedik, İstanbul Pale Ale, Beer 81, Haliç Gold, Karbon Stout, B4 , Yabangee ismini verdikleri biralar mevcut. Hepsini kendileri yapıyorlar. Hepsi pastorize olmamış enfes biralar bence. Kıvamları ve ağızda kalan tadları müthiş. Ve tabii, buna uygun da bir menüleri mevcut. Arzunuza göre, ortaya karışık bar tabakları da söyleyebilirsiniz, kendinize şnitzel, sosis, biftek, çeşit çeşit salatalar ve sandviçler de sipariş edebilirsiniz. Öğlen ve akşam yemekleri için de uygun bana kalırsa. Farklı yemekler ve biralar tatmak isterseniz hemen gidin derim. Biraz pahalı, benden söylemesi. Çıtır tavukları enfes bu arada.

DSCN0889

DSCN3547

DSCN3548

DSCN3537

Bosphorus Brewing Company
Esentepe Mah., Yıldız Posta Cd., Emekli Subay Evleri
No:I/IA, Gayrettepe, İstanbul
0212 274 87 13

NEWS & EVENTS

0 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

1924 Rejans Restaurant

TOKİSTANBUL Bugün eski İstanbul’dan pek bir şey kalmadı elimizde. “Nerede Direklerarası’ndaki o eski Ramazanlar?” gibisinden bir şeyler geveleyip,…
Olden 1772

OLDEN 1772 : O İhtişama Bu Yemekler Olmuş Mu?

Olden 1772 'yi beylik sözlerle anlatmak bir hayli zor; "Babil'in Asma Bahçeleri" mi desem, "Roma'nın Son Günleri" mi diye sayıklasam? Bilemiyorum! Öyle bir ortam düşünün ki, içine girdiğinizde kendinizi insanoğlunun başarıları karşısında alabildiğine ufacık hissedeceksiniz. Öyle bir parıltı girdabına kapılacaksınız ki buraya adım attığınızda, bunu inşa eden o yaratıcı beynin kıvrımlarına aynı anda hayranlık, gıpta, kıskançlık, sevgi ve öfke ile bakakalacaksınız.

Mürver Restaurant : İstanbul’un En İyisi

Mürver Restaurant hiç şüphesiz İstanbul'un en keyifli, lezzetli ve başarılı restoranı. Burada kendimi mutlu ve huzurlu hissediyorum. Tatlardaki istikrar ve ustalık, her ziyaret edişimde beni şaşırtıyor. Novotel'in tepesindeki bu muhteşem manzaralı mekanı en kısa sürede ziyaret ediniz.
Fıccın

Fıccın Restaurant: Eşi Benzeri Olmayan Bir Dünya

İstanbul'da, hatta belki de Türkiye'de Osetya yemeklerinin en güzel örneklerini sunan mükemmel bir lokanta anlatacağım şimdi sizlere. Fıccın, gabın, velibah, tulen çorbası gibi insanın damağında güller açtıran yemekleri deneyimleyebileceğiniz Fıccın Restaurant. Bugüne kadar bu mekanı ziyaret etmediyseniz, mutlaka bu yazıyı okuyun derim.
FIREROOM ATAŞEHİR

FIREROOM ATAŞEHİR: BİR SOKAK LEZZETLERİ ŞÖLENİ

Ataşehir'de açılan Fireroom, fine dining dokunuşları ile sokak lezzetleri sunma trendinin en yeni temsilcisi. Hazer Amani'nin imzasını taşıyan mekanın kokoreç, burger, falafel, churros gibi farklı mutfakların ürünlerini bir araya getiren bir yapısı olduğunu özellikle vurgulamamız gerekiyor.