Arnavutköy’ün Yeni İncisi: Whisper İstanbul

35 Shares
35
0
0

Arnavutköy pek hareketli bu aralar… Sadece tanıdık bildik balıkçıları sebebiyle değil, daha geniş bir yelpazede ürünler sunan yeni mekanları nedeniyle de. İşte bunlardan biri de Whisper İstanbul.

Ön tarafında o çok iyi bildiğimiz harika Arnavutköy-Boğaz manzarası, arka bölümünde ise daha samimi, açıkta oturabileceğiniz, bir hayli hareketli bölümü ile dikkat çekiyor bu güzel lokanta. Bendeniz de, yaptığım ufak ziyaretin izlenimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum hiç vakit kaybetmeden.

Mekanın servis kalitesi, o harala gürele içinde sunduğu vale hizmeti, tazeliği, müzik seviyesi, müşteri kalitesi gerçekten tam not alacak cinsten. Biraz herkesin birbirini tanıdığı mahalle lokantası havası da var. Bu seviye bir yerde, bu samimiyetin yakalanması çok hoş bence. Az bulunur bir nimet hatta. Mekanın atmosferine 10 numara vererek başlayalım o zaman.

Ben Serafad usüslü pırasalı köftesi ile girdim mevzuya. “Pırasadan Hazzetmeyenler Kulübü”nün bir mensubu olarak, hayretlere gark olarak bir nefeste sildim süpürdüm kendisini. Bunca yıllık düşmanlığımı sorgulatan bu çalışmayı deneyimlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ayrıca mini mücver dedikleri, yanında manda kaymağı yoğurdu ile servis ettikleri (ve damağım beni yanıltmıyorsa içinde hoş bir peynir de olan) güzel mi güzel bir tabak geliverdi sofraya Whisper İstanbul ‘da.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Whisper İstanbul’un bir diğer girizgahı da, onların Ponpon Karides dediği, muhtelif lokantalarda dragon shrimp gibi isimler alan, ama onlara göre daha az acı ile taçlandırılmış karides tabağı idi. Benden tam not aldı. Damağımda şen bir patlama oldu adeta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bir sonraki durağım ise Seafood Taco oldu Whisper İstanbul mönüsünü denerken. Bana kalırsa standardın üzerindeydi, ama önce yediklerime göre bir miktar gölgede kalmıştı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Whisper İstanbul ‘un atıştırmalıklar mönüsünü tükettikten sonra başlangıçlara yelken açıverdim. Önce trüflü patates kızartması ve sarımsaklı kıtır ekmek ile servis edilen Steak Tartar ile şenlendirdim damağımı. Bence gayet dengeliydi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ardından da muhteşem ötesi bir Izgara Ahtapot indirdim mideye. Rezene ve zencefil sos dokunuşu ile tatlandırılmış bu yemek damağımda pamuk misali dağıldı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ana yemek faslında ise fırınlanmış yer elması, ıspanak ve kestane mantarı ile servis edilen Dana Madalyon ve Çin yufkası, salatalık, taze soğan ve Hoisin sos ile gelen Çıtır Ördek ile tadıma devam ettim. Dana madalyon ağızda dağılıyordu resmen, ördek ise bir zamanlar en sevdiğim yemeklerden biri olan Pekin ördeğinin anılarını canlandırdı zihnimde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bu kadar tuzlunun üzerine iki de tatlı deneyimlemek farz olmuştu Whisper İstanbul ‘da otururken. Önce Praline Feuilette, ardından tahinli Profiterol indirdim mideye. Benim gibi tahine uzak duran bir adamı bile baştan çıkartan profiterol favorim olarak kayıtlara geçiverdi hemen.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sonuç: Yemekleri sevdim, ortamı sevdim, yaklaşımı sevdim. Tavsiye ederim, gidin bir deneyin siz de.

Whisper İstanbul
Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 56/A, Beşiktaş, İstanbul

Whisper Kitchen Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

35 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Baylo Bistro Bar

Samimi ortamları oldum olası sevmişimdir. Şişhane’de hep önünden geçtiğim Baylo Bistro Bar da bu kategoriye giren mekanlardan birisi.…

Louis Bistro Karaköy

Bitip tükenmeyen Karaköy keşiflerime devam ederken, artık gece gündüz cıvıl cıvıl olan bu coğrafyanın tam ortasında Louis Bistro’ya…
FIREROOM ATAŞEHİR

FIREROOM ATAŞEHİR: BİR SOKAK LEZZETLERİ ŞÖLENİ

Ataşehir'de açılan Fireroom, fine dining dokunuşları ile sokak lezzetleri sunma trendinin en yeni temsilcisi. Hazer Amani'nin imzasını taşıyan mekanın kokoreç, burger, falafel, churros gibi farklı mutfakların ürünlerini bir araya getiren bir yapısı olduğunu özellikle vurgulamamız gerekiyor.

Backyard Bistro

Backyard‘ın yeni yapılanması içinde, “Backyard Bistro” adını alan lokantanın son menüsünün tadımı için bir Mekanist etkinliğinde buluştuk geçen…