Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar

37 Shares
37
0
0

Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar en sevdiğim lokanta türü sevgili dostlar.

İstanbul’da “mahallenizin” Japon lokantasını arıyorsanız eğer, Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar ‘a geldiğinizde doğru yerdesiniz diyebilirim. Akatların kalbinde, apartmanların arasında, aslında bulunması çok da kolay olmayan bir coğrafyada, bölge insanının damaklarını şenlendiren bir vaha adeta burası.

Tıpkı Fenerbahçe Dalyan’daki Misina Balık‘ı neden seviyorsam, aynı sebepten bayıldım buraya. Yerini, manzarasını, lüks dekorasyonunu değil, samimi atmosferini ve bir hayli lezzetli yemeklerini sunuyor size Miyabi Sushi . Uzaklardan gelen bir hayli müşterisi de olsa, bana kalırsa Etiler çevresi insanlarının yürüyerek geldikleri bir lokanta bu işletme. Eğitimli, seviyeli, sohbeti muhabbeti yerinde bir kesimin uğrak yeri. İnsan burada keyfine bakarken, “Galiba Yeni Türkiye henüz buraya uğramamış” diyesi geliyor.

Açılış tarihi 2014. Yani aslında genç bir işletme. (İstanbul’un biçerdöver misali çalışan standartlarına göre yaşlı da olsa). Hem öğlen, hem akşam yemeklerinde tercih ediliyor, yani belirli bir öğünün lokantası değil. Bahçesi ve kapalı salonu ile yaklaşık 70 kişilik oturma kapasitesine sahip.

Miyabi Japonya’da kullanılan bir tür Sashimi bıçağının adıymış; mekanda yerken öğrendim ben de. Evlere servisi ve take-out hizmeti mevcut. 12-15 arasında Bento menü sipariş edebiliyorsunuz. Yani size her kanaldan ulaşabiliyor Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar.

Önerilerime gelince; yemeğin açılışını turp, salatalık, avokado, havuç, tobiko ve yengeç etinden oluşan Rainbow Salad ile yapabilirsiniz. Yengeç etinin hastası olan bendenizin damağında avokado ile uyumlu bir birliktelik oluşturan bu karışımın iştahınızı açıp sizi diğer yemeklere hazırlayacağını garanti edebilirim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bir soğuk, bir de sıcak başlangıç sipariş ederek yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Ben burada incecik kesilmiş levrek ile yapılan Suzuki Carpaccio ve acılı sarmısak sos ile servis edilen panelenmiş jumbo karideslerden oluşan Black Tiger Shrimp Tempura sipariş ettim. Carpaccio zarifti. Karides ise, Pf. Chang’s ‘in Dynamite Shrimp’i ile rekabet eden, azıcık daha az acılı ve bende sanki daha hoş izlenimler bırakan bir çalışmaydı. Sanki biraz arada kaldım.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sonrasında bir Sashimi seçkisi indirdim mideye. Gerçekten hem göze, hem mideye hoş gelen bir sunumu vardı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ardından Chef’s Rolls menüsünden pane deniz kereviti, yılan balığı, salatalık, avokado, barbekü sos ve tobiko ile servis edilen Montana Roll ; deniz tarağı, avokado, taze soğan, susam, somon, somon yumurtası, tobiko ve acılı mayonez ile üretien Beauty Roll ; acılı deniz tarağı, yengeç, karides, tobiko üstü avokadolu acılı mayonez sos ile getirdikleri Yummy Yummy Roll ve panelenmiş yengeç eti,üstü avokado ile sarılmış, teppanyakide pişirilmiş özel sosu ile servis edilen Crazy Roll şenlendirdi masayı. Hepsi güzel olsa da Crazy ve Yummy Yummy çok hoşuma gitti diyebilirim. Üstelik bir de noodle gelince bütün bunların yanında keyfime diyecek kalmadı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bütün bunların üzerine yeşil çaylı dondurma ile kapanışı yaptıktan sonra düşündüm: İyi ki açılmış Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve umarım bir büyüme ve genişleme politikası izleyerek, burada yarattıkları mahalle lokantası büyüsünü asla bozmazlar!

Gitmediyseniz acilen ziyaret edin sevgili dostlar.

Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar

Zeytinoğlu Cad.Yaren Sok. No:6/14-15 Akatlar
Rezervasyon & Sipariş : 0212 352 0 222
E-posta : info(at)miyabisushi.com.tr
Online Sipariş : miyabi sushi / yemeksepeti

Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

37 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like