Naomi Sushi Bar - Spicy Shrimp Tempura

Naomi Sushi Bar – Spicy Shrimp Tempura

MEMLEKET SUSHI MESELESİNİ ÖĞRENDİ ARTIK

Son ziyaret ettiğim mekanlardan o kadar mutlu ayrılıyorum ki, sonradan buraları yazarken, hafiften bön ve cocuksu bir coşku hissediliyor kelimelerimde. Bunun için kusura bakmayınız sevgili okurlar!

Naomi Sushi Bar ‘daki deneyimimden sonra rahatlıkla söyleyebilirim ki, son dönemde gerçekten çok kaliteli sushiler yiyoruz İstanbul’da. Yeni yerler açılıyor sürekli, kaliteyi yükseltiyor bu lokantalar ve eski mekanlar da onlara ayak uydurup kendini yeniliyor bu devinim içinde.

Geleneksel sushinin dokunuşları da var bu seçkide, füzyonun dibine vuranlar da, her ikisini bünyesinde buluşturanlar da.

Bizim gibi yeme uğruna yaşayanlar için de, İstanbul’un En İyi Sushi Lokantaları isimli kapsamlı bir dosya hazırlamak farz oldu tabii bu gelişmelere bağlı olarak.

Ve bugün, o listeye güzel bir noktadan giriş yapan Naomi Sushi Bar‘dan bahsedecek, dilim döndüğünce yediklerimin bende yarattığı izlenimleri paylaşmaya çalışacağım.

PERU ETKİSİ İLE MASAYA GELEN SUSHİNİN ÖYKÜSÜ

Öncelikle belirtelim, tam sevdiğimiz ve destekleyebileceğimiz türden bir lokanta ile karşı karşıyayız burada. Küçük, gayet şirin, ne yaptığını bilen bir işletme olarak Nişantaşı‘nın çok merkezi bir noktasına konuşlandırmışlar Naomi’yi.

Yaygın tabirleri hiç durmadan kullanmaktan yana değilim sevgili dostlar. “Mahallenin Sushicisi” demiştim Miyabi‘yi detaylı olarak ele aldığım yazımda. Aynı yaklaşım biraz burayı da tarif ediyor olsa da, çok işlek ve kozmopolit bir coğrafyanın ortasında olduğunu düşünüyorum Naomi Sushi Bar‘ın. Dolayısıyla mahallenin değil, tüm Nişantaşı’nın sushi merkezi olmaya namzet bir restaurant görüntüsü çizdi benim için.

Öyküsüne hafiften dokunmak gerekirse, mekanın sahibi Ece Demirbulak’ın daha önce çalıştığı Japon lokantasındaki deneyimini artık olgunluk seviyesine çıkartarak burayı açtığını, mekanda Perulu Şef Giovanni Martinez‘in etkisinin çok hissedildiğini söyleyebiliriz. Gönlümde büyük bir aşk olarak her zaman yerini koruyacak olan Peru yemeği Ceviche‘nin menülerinde yer almasının başlıca sebebi bu olmalı.

Dediğim gibi, ufak bir mekan Naomi Sushi Bar. Kapalı alanı ve kaldırım tarafında açık bir bölümü mevcut. Ben açıkta oturdum ve büyük bir keyif aldım.

Hem servisinin, hem de sahibesinin gayet güleryüzlü ve sevimli olduğunu belirtmeden geçmeyelim burada. Mekanların ruhunu belirleyen, onları yaratan ve yöneten kişilerin mizaçları günün sonunda.

DOLU DOLU BİR GASTRONOMİ ŞÖLENİ

Yediklerimi sıradan yazıyorum:
Spicy Edamame: Organik Soya Fasulyesi Acısız Veya Sarimsakli Acı Sos İle
Ceviche Mix: Levrek, Ahtapot, Karides, Kalamar Ceviche Sos İle
Spicy Shrimp Tempura: Acılı Mayonezli Karides Mevsim Yeşillikleri İle
Sashimi Mix
Nigiri Mix
Ebi Tempura (Karides)
Karidesli Noodle
Nish Roll Karides Tempura, Levrek Ve Füzyon Sos İle
Chin Chin Roll : Tatlı Patates İle Kaplanmış Karides, Krem Peynir, Yengeç, Avokado Ve Zencefil Sos İle
Okita Roll Yengeç, Salatalık Üzerinde Avokado Özel Deniz Ürünleri Sosu İle
Tornado Roll Dışı Patates İle Çevrili Tempura Karides Ballı Hardal Sos İle
Regina Roll  Yengeç, Salatalık Üzerinde Avokado Özel Deniz Ürünleri Sosu İle
Philadelphia Roll  Salatalık, Avokado, Krem Peynir Üzerinde Somon İle
Brownie
Wasabili Dondurma
Yesilcayli Dondurma
Zencefilli Limonlu Sorbet

Hemen konuya balıklama dalalım. Ceviche‘nin Türkiye’de muadili yok. Kesinlikle denenmeli. Lime ile pişmiş, kişniş ile tatlanmış bu karışım için on üzerinden on veriyorum.

Naomi Sushi Bar - Ceviche Mix

Naomi Sushi Bar – Ceviche Mix

Spicy Shrimp Tempura da uzun zamandır yediğim benzerleri içinde en iyisi. Acı oranı çok iyi ayarlanmış, insanın midesini hiç ama hiç rahatsız etmiyor.

Naomi Sushi Bar -  Spicy Shrimp Tempura

Naomi Sushi Bar – Spicy Shrimp Tempura

Geleneksel tabaklar gayet başarılı, ortaya karışık yapmakta fayda var her zaman olduğu gibi. Sashiminin sunumuna bayıldım.

Naomi Sushi Bar - Nigiri Mix

Naomi Sushi Bar – Nigiri Mix

Naomi Sushi Bar - Sashimi Mix

Naomi Sushi Bar – Sashimi Mix

Nefis roll’lar ile devam ettik yolumuza deneyim sırasında. Bunlar arasında Tornado Roll (Dışı Patates İle Çevrili Tempura Karides Ballı Hardal Sos İle) beni gerçekten etkiledi.

Naomi Sushi Bar - Chin Chin Roll

Naomi Sushi Bar – Tornado Roll

Naomi Sushi Bar

Naomi Sushi Bar

Naomi Sushi Bar

Naomi Sushi Bar

Ayrıca gayet lezzetli bir ebi tempura da yediğimizi, hafifliğinin beni çok etkilediğini vurgulamam gerekiyor.

Naomi Sushi Bar - Ebi Tempura

Naomi Sushi Bar – Ebi Tempura

Tüm bunların üzerine yediğimiz brownie de iyiydi hoştu, ama yanında getirdikleri Wasabili dondurma beni benden aldı diyebilirim. Uzun zamandır yediğim dondurma çeşitlemeleri içinde en güzelli buydu. Hem acıyı, hem de dondurmanın tatlısını aynı anda hissettim. Çok beğendim diyebilirim.

Naomi Sushi Bar - Brownie

Naomi Sushi Bar – Brownie

SONUÇ: ÇOK DEĞERLİ BİR KEŞİF

Bence muhakkak denenmesi gereken bir lokanta burası. Peru-Japon füzyonunun sımsıcak etkisi, mekanın şirinliği ve konumu, yemeklerin kalitesi, servisin güzelliği, hemen hepsi bu ziyaret için mantıklı sebepler teşkil ediyor.

DENEYİN!

NAOMİ SUSHİ BAR
Harbiye Mh. Mim Kemal Öke Cd.
Çiftçiler Apt. No:1/C Şişli İSTANBUL
smile@naomi.com.tr
+90 212 234 34 44

Naomi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This