Misina Balık

40 Shares
40
0
0

Bizim mahallenin balıkçısı Misina Balık, daha önce üzerinde bir yazı yazdığım harika bir lokanta. Tekrar değinmemin sebebi, son dönemde daha fazla yemek tadarak, deneyimimi bir üst seviyeye taşıyıp bu mekan hakkındaki bilgi ve görgümü arttırmam olabilir.

_DSC6293

Öncelikle “balıkçı denize bakar” gibi bir sloganı kendine düstur edinmiş bir  kentin, sanki anayasasında değişmez bir madde gibi duran bu kuralı tuzla buz etmiş bir lokanta Misina Balık. Bunu aklımızdan çıkarmayalım. Senelerdir Fenerbahçe Dalyan’da, binaların arasında -şimdilerde kentsel dönüşümün göbeğinde- sıkışmış kalsa da, her daim dolu masaları ve hizmet kalitesiyle beni büyülemeye devam ediyor.

_DSC6257

Demek ki, ortaya iyi bir ürün koyarsanız, nerede olursa olsun satıyor. Bu temel satış kuralının ete kemiğe bürünmüş hali adeta Misina Balık. Bu sonucu almak için hiç ödün vermeden bağlı oldukları kalite prensipleri ve stabiliteyi sağlayan mutfak ve insan kaynağı politikaları olduğunu vurgulayalım hemen.

Ben her sene, balık yemenin dışında, hiç sektirmeden burada düzenlenen “Kaz günleri”ne gelir, o güzelim kaz yemeklerinin tadına bakarım. Mekanın sahibi Suat Bey’in Ardahan’lı olduğunu da ekleyelim bu noktada. Ayrıca en az Kahraman’daki kadar lezzetli kalkan tandırlarını mideye indirmek üzere de mekanı mutlaka ziyaret ederim.

_SAT5684

Son gelişmelerimde deneyimlediğim yemeklerin bir listesini sizlerle paylaştığımda, neden tekrar yazdığımı daha iyi anlayacaksınız:

BAŞLANGIÇLAR

 • Buz üzerinde çiğ ve pişmiş deniz kabukluları:  Mavi yengeç, pavurya, kerevit, Jumbo karides, ıstakoz, deniz biti, istiridye acuvadis.
 • Ege ot salatası: Kuzukulağı, kaya koruğu, labada, Frenk maydanozu, kuru börülce tahıl, zeytinyağı, limon.
 • Karidesli avokado: Avokado, hardal, bal, zeytinyağı, karabiber, portakal
 • Pavurya salatası: Pavurya, zeytinyağı, fesleğen, çeri domates, taze bezelye, limon, karabiber
 • Kerevit salatası: Kerevit, fesleğen, karabiber, çeri domates, limon, zeytinyağı
 • Fesleğenli levrek: Levrek, fesleğen, zeytinyağı, soğan, limon, çam fıstığı, hardal
 • Topik: Nohut, tahin, soğan, çamfıstığı, kuş üzümü, tarçın, yeni bahar, zeytinyağı
 • Köpoğlu: Patlıcan, domates sos, süzme yoğurt, sivribiber

_SAT5259

DSC_8539

ARA SICAKLAR

 • Şarap soslu acuvadis: Acuvadis, sarımsak, tereyağı, şarap, maydanoz, karabiber
 • Ahtapot ızgara: Ahtapot, kekik, pul biber, sarımsak, tereyağı
 • Yerli kalamar ızgara: Kalamar ızgara sos(soya, un, sarımsak, defneyaprağı kök sebzeler, karabiber, tereyağı, balık stok
 • Balık kebabı: Levrek ekmek içi, kaşar, taze soğan, maydanoz, kekik, kimyon, kırmızı soğan, zeytinyağı limon sos,
 • İstiridye graten: İstiridye, paremsen, ekmek içi, maydanoz, karabiber, zeytinyağı

DSC_8591

_SAT7258

ANA YEMEK

 • 6 kişilik paella de mariskos: Soğan, sarımsak, domates, sübye, fenerbalığı, kalamar, karides, midye, kerevit, deniz biti, acuvadis, pirinç balık stok, zeytinyağı, bezelye, lime limon, maydanoz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TATLI 

 • Lor tatlısı: Taze Ayvalık loru, böğürtlen, çamfıstığı
 • Tahinli profiterol: Tahin krem şanti, profiterol ekmeği, çikolata çubuk
 • LİMON SORBE SERVİSİ

Tahmin ediyorum, bunların hepsini yeyip yemediğim konusunda soru işaretleri oluşmuştur kafanızda. Evet, yedim! Misina Balık, tüm bu lezzetlerin tadına baktığım, az sayıda balıkçıdan birisi oldu.

Kalamar ızgaranın, paella’nın, istiridye gratenin gerçekten inanılmaz lezzetler olduğunu belirtmem gerekiyor. Mekanı ziyaret ettiğinizde, özellikle paella‘yı muhakkak deneyiniz.

Servisin sürati ve kalitesi, yemeklerin inanılmaz lezzeti ve senelerdir sunduğu istikrar ile Misina Balık, sizlere kesinlike önereceğim harika bir işletme.

Misina Balık
Dr. Faruk Ayanoğlu Cd No:36

 

 

40 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Misina Balık

Daha önce de belirtmiş olmalıyım, ben Fenerbahçe çocuğuyum. Kalamış, Fenerbahçe semtlerini, burada dolanmayı, yaşamayı, yemeyi, içmeyi, alışveriş yapmayı…

Kuzguncuk Balıkçısı

“Kimin başı sıkışsa, koşar Perihan Abla…” Bazen hiç anlam veremediği bir anda, bazı nakaratlar insanın kulağında yankılanmaya başlar.…

Bebek Balıkçı Bulvar 216

Bebek Balıkçı Bulvar 216, Bebek ve Pendik Marina’dan tanıdığımız lokantaların Batı Ataşehir şubesi. Ataşehir yöresinde karşılaştığımız kebapçı, brasserie…

Kandilli Suna’nın Yeri

Dostlarla yaptığım sohbetlerde, zaman zaman benzer bir soru cümlesiyle karşılaşıyorum: “Alp, şöyle salaş, yemekleri güzel, manzarası fena olmayan,…