Tike İstinye : Ete Doyabileceğiniz Yeni Mabed

34 Shares
34
0
0

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tike markası, alışkın olduğumuz, zaman zaman mutlaka ya uğradığımız, ya da eve sipariş verdiğimiz bir kaynak uzun yıllardır. Ben bu yazımda, bu markanın belirli bir şubesini, yani Tike İstinye‘yi anlatacağım sizlere.

Lafı çok uzatmayalım, lokantamız konum olarak İstinyepark’ın hemen arkasında, kolay bulunabilecek bir yerde karşımıza çıkıyor. Daha önce hakkında güzel bir yazı yazdığım Bistecca Steakhouse‘un yerine açılan bu lokantayı ziyaret ettiğimde, yediklerimden çok memnun kaldım diyebilirim.

Pastırmalı humusuna bayıldım desem yeridir. Gavurdağı salatasını, haşlama içli köftesini ve lahmacununu çok sevdim. Mütebbel ve atomu da gayet lezzetli diyebilirim. Yalnız girizgahları çok abartmayın bence, zira ana yemeklere yer kalmayacaktır bu şekilde. Bu bahsettiğim hemen her kebapçıda karşımıza çıkan genel bir problem aslında. Mekanların esas oğlanları, yani etler masaya sökün ettiğinde, ne yazık ki doygunluğa ulaşmış midelerle kaşılaşıyorlar. Aman dikkat!

Tike İstinye Mezeler
Tike İstinye Mezeler

İstinye Tike’nin ana yemeklerinden ise Patlıcan Kebap Tava, Tavuk Kanat, kaburga, Adana Kebap, Terbiyeli Şiş deneyimleme şansım oldu. Kuzu kaburga uzun zamandır yediklerim içinde en iyisiydi. Yerken kendimden geçtim resmen. Yağ oranı çok iyiydi, eti de boldu.

Tike İstinye Ana Yemekler
Tike İstinye Ana Yemekler

Patlıcan Kebap Tavaya da bayıldım. Terbiye şiş ile birlikte bu yemeği de kesinlikle tavsiye ederim. Bana kalırsa ikisini birlikte söylemek iyi bir kombinasyon olacaktır.

Tike İstinye Adana Kebap
Tike İstinye Adana Kebap
Tike İstinye Kaburga
Tike İstinye Kaburga

Tatlı faslında ise dondurmalı irmik helvası ve künefe yedim. Özellikle künefe çok hoşuma gitti.

Tike İstinye İrmik Helvası
İrmik Helvası
Tike İstinye Künefe
Künefe

Sonuç olarak şunu ifade etmeliyim ki, biraz saklanmış gibi görünse de Tike İstinye, aslında çok merkezi bir konumda, hem öğlen yemeklerinizi değerlendirebileceğiniz, hem akşamları dolu dolu kebaplar eşliğinde rakınızı yudumlayıp sohbet edebileceğiniz bir mekan. Hem mekanın dokusu ve atmosferi, hem servisin kalitesi, hem de yemeklerinin lezzeti ile kefil olabileceğim ve mutlaka denemeniz tavisye edeceğim bir lokanta. Afiyet olsun!

Tike İstinye
Pınar Mahallesi, Çamlıbel Caddesi,
İğde Sokak, No 34, Sarıyer, Istanbul

Tike Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

34 Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like