Duyduk duymadık demeyin; Arola’da Öğle Yemeği Başlıyor !

Daha önce hakkında güzel bir yazı paylaştığım Raffles Otel‘in içindeki Arola, kısa bir süre önce öğle yemeği vermeye başladı. Ben de geçen gün, hem bu alışılmadık uygulamanın sunumunu görmek, hem de Şef Sergi Arola ile görüşmek için Raffles’ta aldım soluğu.

4 Tabak yemeğe 60 TL Ödenen Harika bir Menü:

Öncelikle şunu belirtelim: 4 tabaktan oluşan bir öğle yemeği yiyebiliyorsunuz burada ve fiyatı içecek hariç 60 TL. Başlangıçlar, Tapas, Ana Yemek ve Tatlı kategorilerinden kendi tercihlerinizi alarak oluşturabileceğiniz kombinasyonları, bana kalırsa çok iyi bir fiyata mideye indirebiliyorsunuz Arola’da. Bu durumda fiyata bir alkış!

Menü Detayları:

Başlangıçlar: Mısır Çorbası (Yeşil sebzeler ve susam yağı ile) , Arola Yeşil Salatası (Mevsimsel sebzeler, nareciye sos ile), Patlıcan ( (Zeytin, çam fıstığı, balsamik sirke ile), Ahtapot Ceviche (Kırımızı soğan, misket limon, kişniş ile, acılı).

Tapas: Kroket (Fırınlanmış tavuk), Bocata de Calamares (Endülüs usülü Kızartılmış Mürekkep ekmekli kalamar sandviç, limon reçeli), Bravas Arola (Kızarmış patatesler, aioli sos ile, acılı) Tavuk Lollipop (Konfi tavuk, kimchi sos)

Ana Yemek: Tavuk Cannelloni (Fırın tavuklu Wanton makarna, bademli beşamel sos), Kuzu Sırtı (Fırınlanmış patlıcan püresi ile), Yaban Levrek (arpa risotto, bal kabağı gratin ile)

Tatlı: 70 % Çikolata (Çıtır ekmek, zeytinyağı ile), Vanilya Bomba ( İngiliz Krema bombaları, frambuaz), Dondurma (Üç farklı tat)

Öne Çıkanlar:

Başlangıç için Ceviche sipariş edebilirsiniz. Peru mutfağının bu güzide yemeği bence zarif bir başlangıç. (levrek ceviche yapsalar benim daha çok hoşuma giderdi, ama o ayrı bir şarkının konusu)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Benim açımdan Bravas “Arola” her zaman bir başyapıt. Kızarmış patateslerin içindeki harika sos ve ağızda infilak eden benzersiz lezzeti, zaten Sergi Arola‘nın imzası kabul ediliyor. Kombinasyonunuzu yaparken, öncelikle bunu mutlaka eklemelisiniz daha önce yemediyseniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Banko Bravas… Plaseler ise önce tavuk lollipop, sonra kalamar. Tavuğun en şirin ve güzel hali bence burada. Yemesi kanattan kolay, lezzeti her türlü tavuk yemeğinden daha güzel. Porsiyonu çok fazla değil, insanı bayıltmıyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ana yemek banko kuzu sırtı. Tereddüt etmeyin, kendinizi bu yumuşacık etin kollarına bırakın.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tatlıda kafam biraz karışık. Dondurmayı söylemenize gerek yok, lakin diğer ikisi gerçekten atbaşı gidiyorlar. Çok çok lezzetliler. Seçimi şu şekilde yapabilirsiniz:

Çok lezzetli ama nispeten ağır bir tatlıya hazırsanız 70 % Çikolata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Çok lezzetli ama nispeten hafif bir tatlı istiyorsanız Vanilya Bomba.

Sonuç Olarak:

Michelin yıldızı kazanmış lokantaları olan bir şefin elinden çıkma, birebir yurtdışı kalitesinde yiyebileceğiniz dört tabak yemeği bu fiyata bulmanız büyük nimettir.

Arola’da öğle yemeği başlıyor ! Kaçırmayın bu fırsatı derim.

Zorlu Center, Koru Sokağı, 34340 Beşiktaş/İstanbul

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This