Voi Teşvikiye : Bu Bir Yemek Yazısı Değildir !

22 Shares
22
0
0

Voi Teşvikiye Bagel

Uzun bir yazı yazmayacağım. Uzun uzun yemekleri de anlatmayacağım. Kelimelerle oynayıp sizi bir tavsiye denizinde boğmayacağım bugün

Hepsi birbirine benzeyen yemek yazılarından sıkıldığınızı biliyorum. Şunu yedim, bunu yaptım, o tarihte kuruldu, bu tarihte taşındı, falan filan… Okumuyorsunuz da zaten.

Ben de sıkıldım açıkçası. İnsan bir işi keyif için yapmalı; neticede bu benim mesleğim değil. Yemeği seviyorum, yazmayı seviyorum, dijitale bayılıyorum, ama monotonluktan da tüm ruhumla tiksiniyorum.

Sonra okunsun diye tribüne oynamaktan da sıkıldım ciddi şekilde. Çok sevdiğim bir mekanı, salt kokoreç yazıları okunuyor diye ertelemekten nefret ediyorum mesela.

Anlıyorum, kokoreç, döner, köfte seviyorsunuz, (Ben de bayılıyorum) ama birazcık ufkunuzu genişletmeye çalışsanız ne olur? Farklı mekanlara yelken açsanız azıcık, bir şey kaybetmezsiniz bence.

Voi Teşvikiye bendenizin eski mahallesi Topağacı’nın dibinde kurulmuş şirin mi şirin bir lokanta-kafe mesela. Buraya gitseniz arada ne kaybedersiniz? Ya da yazdıklarımı okusanız en azından.

Alışveriş merkezlerinde Belçika kökenli bir zincirin ürünlerini bayıla bayıla yiyorsunuz. Burada çok daha iyisi var bunların desem örneğin. Gider misiniz?

Her neyse, Voi Teşvikiye‘nin bende bıraktığı izlenimleri paylaşacağım sizlerle. Okumak paşa gönlünüze kalmış. İleri demokrasinin gereği bu!

Güzel insanlar, güzel işler yaptığı zaman, yediklerimizin, içtiklerimizin lezzeti, gördüklerimizin renkleri, duyduklarımızın tınıları da değişik oluyor. İşte Voi Teşvikiye böyle bir mekan.

Burada emek var, şık dokunuşlar ve zarafet var, yüksek lezzet ve insana derinden dokunan tat var, kısacası mutluluk var çalan müzikte bile.

Burada kahveler var insanın damağında tam istediği duyguları estiren, ya da tam on ikiden vuran Somonlu Tartine‘ler var.

Voi Teşvikiye Somonlu Tartine
Voi Teşvikiye Somonlu Tartine

Burada tam da usülüne uygun, zengin mi zengin Amerikan Kahvaltıları mevcut.

Voi Teşvikiye Amerikan Kahvaltı
Voi Teşvikiye Amerikan Kahvaltı

Arzunuza göre salatalar da ver menüde. Mesela Keçi Peynirli Salata.

Voi Teşvikiye Keçi Peynirli Salata
Voi Teşvikiye Keçi Peynirli Salata

Canınız nefis bir Bagel mı çekti, hiç düşünmeden sipariş edin. O da var menüde.

Voi Teşvikiye Bagel
Voi Teşvikiye Bagel

Ya daaa, o nefis kahvelerle tatlı yemek istediniz, Yaban Mersinli Tart söyleyin hemen. Damağınızda esen fırtınalar için bana teşekkür edeceksiniz.

Voi Teşvikiye Yaban Mersinli Tart
Voi Teşvikiye Yaban Mersinli Tart

İnsan Voi Teşvikiye‘ye girdiği zaman kendini başka bir ülkede sanıyor. Bana kalırsa bu ülkede en çok ihtiyacımız olan şey de bu!

Mutluluk güzel bir lokantada, iyi insanlarla, güzel yemekle, mis gibi kokan kahveyle alakalı bir şey benim için. O yüzden Voi Teşvikiye diyorum…

Gitmek size kalmış!

Teşvikiye Mahallesi, Nişantaşı Ihlamur Yolu Sokak,
No 30, Şişli, İstanbul

Voi Teşvikiye Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

22 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Roka Pera Yeni Menü

Roka Pera sevdiğim bir mekan. Hem Alaçatı’daki yerleri, hem de İstanbul Şişhane‘deki mekanlarıyla gitmekten her zaman keyif aldığım…
FIREROOM ATAŞEHİR

FIREROOM ATAŞEHİR: BİR SOKAK LEZZETLERİ ŞÖLENİ

Ataşehir'de açılan Fireroom, fine dining dokunuşları ile sokak lezzetleri sunma trendinin en yeni temsilcisi. Hazer Amani'nin imzasını taşıyan mekanın kokoreç, burger, falafel, churros gibi farklı mutfakların ürünlerini bir araya getiren bir yapısı olduğunu özellikle vurgulamamız gerekiyor.