Mini Eatery Dış Görünüş

Mini Eatery Dış Görünüş

Açılalı bir süre olmuş ama ben kaçırmışım kendilerini. Oya Mini Eatery tam da benim sevdiğim cinsten küçük ve güzel, Avrupai bir işletme. Dengeli ve küçük menüsü, ufak porsiyonlarla servis edilen yemeklerden oluşuyor bu minik lokantanın.

Demek istediğim, adına yakışacak şekilde her şey burada. Bazılarınız büyük porsiyonlarla yemeyi seviyorsunuz, biliyorum, lakin buranın usulü de bir başka mutluluk veriyor insana. Hemen her şeyden ortaya söyleyip, tıka basa doymadan masadan kalkabiliyorsunuz. Hem eğlenceli, hem de tatmin edici bir yemek cümbüşü ortaya çıkıyor bu şekilde.

Mini Eatery “kurtarılmış bölge” Kadıköy’ün Moda Caddesi üzerinde barlar sokağına yakın bir köşe başında konuşlanmış durumda. Bulamamanıza imkan yok diye düşünüyorum. Bir binanın tam köşesinde hizmet veriyor sevenlerine.

Sevenlerine dedim, zira burası da kendine özgü bir müşteri kitlesi edinmiş kurulduğu zamandan günümüze kadar. Sadık müşterilerinin ne istediklerini bilerek, seri bir şekilde, son kertede alışkınca sipariş verdiklerini gözlemledim ziyaretim esnasında. Bu da çok hoş bir özellik bana kalırsa.

Çalışanlar da müşteriler gibi genç, dinamik ve heyecanlı. Bu da süper eğlenceli bir akışın içinde kendinizi bulmanıza sebep oluyor Mini Eatery‘den içeri adımınızı attığınız zaman.

Her şey insanın içini açıyor diyelim, bir de ufak nazar boncuğu asalım yeri gelmişken: Mekan küçük, havalandırma sistemi iyi, amma ve lakin, buna rağmen insanın üzeri bir miktar yağ kokuyor içeride uzun süre geçirdiğiniz zaman. Benden söylemesi.

Yemeklere geçelim hemen: Önden beşamel soslu, dana jambonlu kızarmış toplar diyebileceğimiz CROQUETAS sipariş ediniz. Pek lezzetli. Yanına dışı çıtır, içi sulu kızarmış turşulardan söyleyin. Turşunun bu şekilde sunulmasının inanılmaz hoşuma gittiğini vurgulamam gerekiyor. Tek kelimeyle enfes!

Mini Eatery Kızarmış Turşu

Mini Eatery Kızarmış Turşu

Sıradan devam edelim ev yapımı soslarında marine edip, kızarttıkları taze soğan halkaları da muazzam bana kalırsa. Fabrikasyon soğan halkalarından nefret eden bir kardeşiniz olarak, burada sundukları yemeği çok sevdim.

Mini Eatery Soğan Halkaları

Mini Eatery Soğan Halkaları

Bir de ev yapımı limonata içip patates kızartması mideye indirin bunların yanında. Her ikisi de damağınızda ciddi hoşluklar yaratacak lezzetteler bana güvenin.

Mini Eatery Patates Kızartması

Mini Eatery Patates Kızartması

Hemen belirtelim: Dokuz çeşit burgerleri var. Ben bunlardan dört tanesini deneyimledim.

HOUSE BURGER 70 gr burger köftesi, ev yapımı tatlı/acı sos, burger peyniri, karamelize soğan
CHEESEBURGER 70 gr burger köftesi, burger peyniri, karamelize soğan
ŞAMBURGER 70 gr burger köftesi, ev yapımı şam fıstıklı sos
ACIBURGER 70 gr burger köftesi, ev yapımı acı sos, jalapeno, burger peyniri, karamelize soğan
DUXELLES BURGER 70 gr burger köftesi, ev yapımı mantar duxelles, balzamikli mayonez, kars gravyeri
FÜMEBURGER 70 gr burger köftesi, füme et, burger peyniri, karamelize soğan
BONFİLE BURGER 50 gr bonfile, burger peyniri, karamelize soğan
VEJETARYEN BURGER Ev yapımı vejetaryen burger köftesi, roka, çeri domates
VEGAN BURGER Ev yapımı vegan burger köftesi, turşu, reyhan, domates

Mini Eatery Burger

Mini Eatery Burger

Acı ve Duxelles Burgerleri gerçekten çok beğendim. Yarı brioche ekmeklerinden pek haz aldım. Köftelerini de gayet dengeli buldum.

Bunların üzerine çok hoşuma giden mini mini Cheesecake Bites indirdim mideye. Buraya uğrarsanız kesinlikle tavsiye ederim bu tatlıyı.

Sözün özü, gerçekten ne yaptığını bilen, bir konsept yaratıp ona sadık kalan ve başarılı olan insanlara çok saygı duyuyorum. Bu lokanta da aynen böyle bir yer.

Gitmediyseniz kesinlikle uğramanızı tavsiye ediyorum sevgili dostlar.

Mini Eatery
Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi,
No 55/C, Kadıköy, İstanbul

Mini Eatery Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This