Shangri-La Bosphorus IST TOO’da Thai Mutfağı Esintileri

28 Shares
28
0
0
Thai Mutfağı Shangri-La Bosphorus IST TOO
Thai Mutfağı Shangri-La Bosphorus IST TOO

Thai mutfağına bayılırım sevgili dostlar. Bunu hakkıyla sunan mekan sayısı kentimizde çok azdır. Ben de bu sayılı mekanlara zaman zaman gider hasretimi gideririm.

Shangri-La Bosphorus IST TOO , dönemsel olarak farklı dünya mutfaklarını bizlere sunmaya yeni dönemde de devam edecek gibi görünüyor.

Shangri-La Bosphorus IST TOO
Shangri-La Bosphorus IST TOO

Ve sıkı durun, 23 Eylül tarihine kadar Thai Mutfağı’nın en nadide ürünlerini bize sunacak, sevenlerini ziyadesiyle mutlu edecekler.

Bendenizin de kişisel olarak deneyimlediği menülerinden eğer bir Thai Mutfağı özeti isterseniz TADIM MENÜSÜ‘nü seçebilirsiniz. Az az, farklı çeşitlerden örnekler sunuyorlar bu seçkide. Konuya yabancıysanız, bir tanışma yöntemi olarak bunu seçmenizi öneririm.

Bendeniz ise, kendi zevkime uygun olarak Tom Yum çorbalarından sipariş ettim hemen. Kardesli ve acılı bu çorbanın efsanevi bir ünü vardır Thai mutfağında. Tabir-i caizse “imza yemek”lerdendir. Burada yaptıklarını çok beğendim. Lakin biraz daha acı olabilir diye düşünüyorum.

Üzerine bir de omlete sarılmış Pad Thai şenlendirdi midemi. Gerçekten enfes bir tadı vardı bu erişte-pilav karışık sokak yemeğinin.

Thai Mutfağı Pad Thai
Thai Mutfağı Pad Thai

Körili yemeklerinden kırmızı körili et, sarı körili tavuk sipariş ettim. Tavuk daha benim damak tadıma yakın bir yerde konumladı kendini.

Thai Mutfağı
Thai Mutfağı

Bütün bunların yanında en sevdiğim Thai birası Singha da olunca keyfim tavan yapıverdi diyebilirim sevgili dostlar.

Singha
Singha

Bir de enfes jumbo karides söyleyince benden mutlu insan kalmadı mekanda. Sözün özü, burada gerçekten dolu dolu, sizleri mutlu edebilecek bir Thai Mutfağı esintisi ile karşılacaksınız. Benden söylemesi.

Jumbo Karides
Jumbo Karides

Shangri-La Bosphorus IST TOO’da 23 Eylül’e kadar dediklerimi yiyebilirsiniz. Kaçırmayın derim.

28 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

İstanbul Coffee Festival

Karaköy’de yağmurlu bir gün… 19. yüzyılda İstanbul’daki Rum çocuklarının eğitimi için açılmış, seneler sonra öğrenci yetersizliği sebebiyle kapatılmak zorunda…