Taksim’in Göbeğinde 5 Yıldız Keyfi: Grand Hyatt

34 Shares
34
0
0

Grand Hyatt, konaklama deneyimi yaşamadan önce, hizmet kalitesi konusunda çok bilgim olmamasına karşın, arada sırada, farklı gerekçelerle uğradığım bir oteldi. Mesela senelerce öncesinde, Mehmet Yalçın‘ın Gusto eğitimleri için haftada bir gelir, geniş lobisinden geçerek toplantı odalarından birine girer, orada birkaç saat tadım yapardım.

Bunun dışında, bir düğün, birkaç eğitim, bir brunch için de ziyaret etmiş, her defasında iyi vakit geçirmiştim. Büyük ve saygın bir otelin ağır ve şık duruşu ile karşılaştığımı ve bu deneyimden haz aldığımı söyleyebilirim rahatlıkla.

Şimdi, daha fazla detaya haiz bir insan olarak hakkında sizleri bilgilendirebileceğim bir otel konumuna geldi Grand Hyatt. Lokantasında yedim, odalarında kaldım, spa’sını ziyaret ettim, manzarasına bakarak hayallere daldım ve benim için yeterli bir deneyime sahip oldum.

Önce, bazı kafa karışıklıklarına açıklık getirmek için birkaç kelime “Hyatt” kavramı ile ilgili konuşalım. Hyatt otelleri, birden fazla hizmet felsefesi olan, değişik segmentlere farklı açılımlarla ulaşmayı hedefleyen bir oteller zinciri.

Mesela “lüks” kategorisinde Park Hyatt otellerini görebilirsiniz. 90-100 odalı, üst segmente yönelmiş otellerden bahsediyoruz burada. İstanbul’da da bulabileceğiniz bu otel Maçka yöresinde konuşlanmış durumda.

Ülkemizde olmayan bir otel formatı da Andaz Hotels by Hyatt diyebileceğimiz, “art hotel” kategorisine giren bir şablon. 20-30 odalı, renkli, eklektik, artistik bir yaklaşım.

Benim yazıma konu olan Grand Hyatt formatı ise, şehir içi 5 yıldızlı otel kategorisinde tüm dünyada hizmet veren yaygın bir zincir diyebiliriz.

Öte yandan, aynı formatın daha şehir dışı olan versiyonu da Hyatt Regency adı altında İstanbul’da da havaalanına yakın bir lokasyonda karşımıza çıkıyor.

Bunlar dışında Hyatt’ın Place ve House gibi daha temel ihtiyaçlara yönelik ve ev ortamını andıran kanalları da mevcut. Sözün özü, kim olursanız olun, hangi kökenden, statüden, hayat tarzından gelirseniz gelin, sizin gereksinimlerinize yönelik bir Hyatt bulmak mümkün. 360 derece otelcilik hizmeti dedikleri bu olsa gerek sevgili okurlar. Sizi kuşatan, herkese servis verebilmek için her türlü farklı konsepti bünyesinde barındıran etkin bir yaklaşım.

Şimdi kısaca Grand Hyatt İstanbul’u anlatayım sizlere. Otelimizin 360 adet odası mevcut. Yani hayli büyük bir otel bulunduğu konuma göre. (Taksim’de Gezi Parkı’nın karşısında, Divan Oteli’nin tam yanında). Bu dönemde önemli bir restorasyon işine girişiyorlar. Odaları kat kat yenilecekleri bu çalışmanın 1,5 -2 sene arasında süremesi bekleniyor. Odaların harince 8 tane de apart daireleri mevcut.

Grand Hyatt Oda
Grand Hyatt Oda

Müşteri profiline baktığımızda, kış döneminde kongre turizminin önemli yer tuttuğunu, yazın ise ağırlıklı Ortadoğulu turistler ile dolu olduklarını vurgulayabiliriz. Apart evlerde ise İstanbul’da görev yapan expatların yaşadıklarını söylesek pek yanılmış olmayız.

Lokantalarının ismi 34 RestoranGrand Hyatt’ın yakın zamanda yenilenmiş bu restoranında İtalyan Executive Şefi Fabio Brambilla’nın yönetiminde Akdeniz ve Türk mutfağı temel alınarak hazırlanan “Güneş’in Mutfağı” (Food under the Sun) konsepti ile hizmet veriliyor. Burada geniş bir menüden seçebileceğiniz farklı yemeklerin tadına bakabiliyorsunuz. Pazarları açık büfe brunch hizmetini de mutlaka denemenizi öneriyorum. Noel brunchları ve yemekleri, ayrıca yılbaşı ziyafetleri düzenlediklerini de belirtmekte fayda var.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
34 Restoran
34 Restoran
34 Restoran
34 Restoran
34 Restoran

Otelin iki barından birincinin ismi Mezzanine Lounge & Bar: Kahve, çay ve ev yapımı pastalarıyla geniş bir menüye sahip olan Mezzanine’in canlı ve şık atmosferinde aynı zamanda geniş bir Türk ve uluslararası şarap menüsü sunuluyor. Lobide yer alan The Library‘ye 34 Restoran’dan yemek getirtip rahat ve seçkin bir ortamda tadına bakabiliyorsunuz. Burada 40 yaş üstü müşterilerin ağırlıklı olduğunu ayrıca belirtelim.

Grand Hyatt’ın ayrıştırıcı özelliklerinden birisi de Gaia ismini taşıyan Spa&Fitness Center’i. Bu sağlık ve spor merkezi, 1000m2’lik  bir alanda faaliyet gösteren tam teçhizatlı ekipmanlarla zenginleştirilmiş fitness stüdyosu, yoga ve pilates için   tasarlanmış  egzersiz odası, masaj, yüz bakımı, vücut bakımı ve özel bakımları sunan 4 ayrı terapi odasından oluşuyor. İçinde dolaşırken müthiş bir huzur ve rahatlama hissettiğinizi söylemeden edemeyeceğim. Denemekte fayda var.

Gaia Masaj Odası
Gaia Masaj Odası
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Gaia Hamam

Grand Hyatt’ın havuzu ve tenis kortu dışarından görünmeyen, korunaklı bir konuma sahipler. Dışarıdan gelerek tenis dersi alabileceğiniz, havuza üye olabileceğiniz bir yapıları var. Taksim’in göbeğinde tenis oynamanın ayrı bir keyif olacağından şüphem olmadığı için en kısa sürede bu deneyimi de yaşayacağımı söyleyebilirim. Havuz başında yaz mevsimi geldiğinde café&barı Gazebo’nun yaza özel menüsünden, gün boyunca hafif yaz yemekleri atıştırabilir, barında lezzetli kokteyller yudumlayabilirsiniz. Taze baharatlarla marine edilmiş mevsim balıklarının yanı sıra Şef’in yaza özel hazırladığı sandöviç çeşitleri, nefis dondurmalar ve tatlılar ise mutlaka denemeniz gerekenler arasında.

Grand Hyatt Havuz
Grand Hyatt Havuz
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Grand Hyatt – Tenis Kortu

Ben kendimi son derece rahat hissetim Grand Hyatt’ta konaklarken. Gayet geniş, büyük pencereli, İTÜ’nün efsanevi Taşkışla binasına ve Boğaz’a bakan bir odada hayaller kurarak kitap okudum. En kısa tabiriyle bana “konforlu bir ferahlık duygusu” yaşattı kaldığım oda. Hatta o akşam davetli olduğum bir partiden koşa koşa odama döndüm kitabımı okuyarak keyif yapabilmek için.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Grand Hyatt Oda – Manzara

Öte yandan, Grand Hyatt’ın servis kalitesini vurgularken şunu da ön plana çıkarmak lazım. 2016 senesinde “sosyal otel” olmayı hedefleyen Hyatt Otelleri’nin sosyal medya ve mobil haberleşme uygulamalarına özel ilgi gösterdiğini söylemeliyiz. Çok geniş bir sosyal medya ekibiyle tüm dünyadaki gelişmeleri takip ettiklerini ve inanılmaz bir süratle, her türlü paylaşımı cevapladıklarını vurgulayabiliriz.

Ayrıca yakın zamanda WhatsApp üzerinden hizmet verme modeline geçtiklerini hayranlıkla belirtelim yeri geldiği için. Otel misafirleri konaklamaları boyunca WhatsApp  kullanarak otel ile iletişime geçip, konaklamaları süresince istedikleri servisi mesaj yolu ile gönderebiliyorlar. Bu muhteşem hizmeti kullanmak için bile konaklayabilirsiniz bu otelde.

Neticede bir 5 yıldızlı şehir otelinden beklediğiniz her şeyi veriyor Grand Hyatt. Huzur, ferahlık, merkezilik, süratli hizmet, dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve kendini yenileyebilmek.

İstanbul merkezinde konaklamak için ideal sevgili dostlar.

Grand Hyatt Istanbul
Taşkışla Caddesi, No.1
34437, Taksim, İstanbul, Türkiye

Tel: +90 212 368 1234
Fax: +90 212 368 1000
Email: istanbul.grand@hyatt.com
34 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like