BOB – Best of Burger : Küçük Alanda Büyük İşler

Artık itiraf edebilirim: Kadıköy’e uzun zaman sonra yeniden aşık oluyorum ben. Yirmi sene önce sabahtan akşama sokaklarını arşınladığım bu büyük ilçenin son yıllarda geçirdiği metamorfozu büyük bir şaşkınlık ve iştahla izliyorum. Hayret ve coşkunun kolkola olduğu bu duygu seli ile, belli belirsiz gülümsüyorum.

Kökenlerini Kaybedenler Kulübü etrafında oluşan mitolojik atmosferde bulabileceğimiz Kadıköy efsanesinin, Akmar pasajı, Rock’n Roll ve sahaflarla harmanlanan entelektüel silüeti, son birkaç senedir gökkuşağı renkleri ile katmerlendi diyebilirim. Çok da iyi oldu sanki.

Üçüncü nesil kahvecilerin, tasarım dükkanlarının köşe başlarını renklendirdiği bu harika curcuna içinde insan hem artizan burgerler yiyebiliyor, hem de Ali Göde şalgam suyu içebiliyor. Enfes bir kargaşanın meyvelerini, ağırdan alarak, az buçuk dans ederek, sevgi ve sabırla, birer birer deneyimliyorum ben de.

Kadıköy dar alanda kısa paslaşmaların cenneti oldu son dönemde sevgili dostlar. İşte BOB – Best of Burger de bu ekolün en baba temsilcisi olarak beni mutlu mesut bir adama çeviriverdi geçen gün uğradığımda. Bu yazı o yemeğin şaşırtıcı öyküsüdür.

BOB - Best of Burger

BOB – Best of Burger

Normal üslubumun dışına çıkmak istedim bu harika lokanta için. Mazur görün!

AC/DC DİNLEYİP BURGER YEDİĞİN GÜN ÖLMEZSİN…

Dur yolcu! Belki 10 metrekarede damağını tokatlayacak bir burger yemek isteyebilirsin bugün. BOB – Best of Burger‘de, hiç beklemediğin bir anda AC/DC yayılırken atmosfere, kendini şaşırtmak isteyebilirsin. Bu senin en doğal hakkın. Tereddüt etme, otur bir masaya…

Rahat ol, bir BOB söyle… 140 gram köfte , dana bacon , cheddar , – sıkı dur-  kaşkaval peyniri, BOB sos, karamelize soğan ile damağına bir hediye ver. Kaşkavalın mucizesini kucakla. Cheddar ile kurduğu dostluğu takdir et. Semi-brioche ekmeğin mucizesini saygılı bir ağırbaşlılıkla izle. Kimseye söyleme çok iyi bir şey yediğini, kendine sakla. Başkaları gelmesin, senin olsun yediklerin.

BOB - Best of Burger

BOB – Best of Burger

Belki sen de benim gibi ayısındır yolcu! O zaman BOB XL sipariş et müdanasızca. 280 gram köfte , dana bacon ,cheddar ,  kaşkaval peyniri, BOB sos, karamelize soğan ile ver coşkuyu evrene. Kendinden utanma asla; hiçbir şart altında düşünme ne diyeceklerini. Onlar ki, hiç şüphesiz doymak için yerler. Oysa sen zaman zaman iyi bir sevişmeden bile daha çok severek yersin. Unutma, ihtiyaç duyduğun enzimler ve asitler, seneler içinde büyüttüğün o devasa midende mevcuttur.

Yoksa hafif acı bir Meksika esintisi mi çekti canın? O zaman doğru adrestesin. Sana BOB Mex yakışır şanslı kerata! Köftesi 140 gram, guacamole sosu coşkulu, hindi fümesi damağı okşayan, kaşkavalı yine sürprizli, köz jelapeno peyniri ve BOB sosu ile insanı yoldan çıkartan bir dost bulacaksın bu limanda.

Ayrıca bir de kavurmalı ufaklık var. İçinde 140 gram köfte, 50 gram kavurma, karamelize soğan , taze kaşar ve BOB sos bulunan bu acımasız güzellik gerçekten ruhuna zülfikarlarla saldıracak. Bana güven. BOB Kavurmalı denen sevgi yumağı ile iştigal edersen, asla hiçbir şey aynı kalmayacak senin için. Buna hazır ol.

BOB - Best of Burger Kavurmalı

BOB – Best of Burger Kavurmalı

BOB Best of BURGER’de ELDİVEN ÇILGINLIĞI VE HAYDARİ DELİLİĞİ

Sözün bittiği yere yakınsın ey yolcu.  Bol malzemeli ama inanılmaz lezzetli tüm burgerlerde yaşadığın manyakça isyan duygularını hissedebiliyorum. Merak etme BOB – Best of Burger’i tasarlayan çılgınlar da haberdarlar senin büyük dertlerinden. O yüzden her burger ile bir eldiven veriyorlar sana. O narin ellerini korumayı birincil vazifeleri biliyorlar bu insanlar. Saygı duruşı için bir dakika ayıralım ve ayrıntıda gizli olan zekayı sevgiyle okşayalım bu noktada.

BOB - Best of Burger ELDİVEN

BOB – Best of Burger ELDİVEN

Burgerlerin yanında Türk örf ve adetlerine uygun olarak patates var. BOB – Best of Burger’in çılgın çocukları patates kızartmalarını kaşık formatında sunuyorlar sana. Çünkü yanında haydari de veriyorlar. Yok yanlış okumadın. Büyük harfle yazayım astigmatlı gözlerin için: HAYDARİ. O Yarım akıllı spikerlere “Ağlamak istiyorum sayın seyirciler!” ya da “Seni her yerinden öpmek istiyorum Rüştü!” dedirten ruh halini bu patates kızartması-haydari meselesine tanıklık ettiğimde çözdüm bendeniz. Şaşkınlık insana garip şeyler söyletebiliyor zaman zaman.

Olmuş be birader! Olmuş!

TAM OLMUŞ DERKEN YENEN HOT DOG DARBESİ

Bu millet darbelerden çok çekti ey yolcu! Ama yemekler bununla bitmiyor BOB –  Best of Burger’de. BOB Goralı, BOB Chilli ve BOB Dog isimli üç sandviçleri var sevgili yolcu! Hepsine baz teşkil eden sosisler 100 gram. Ekmekleri insanı kendinden geçiren bir kıvamda. Dur ve hisset dostum. Ne sert, ne de yumuşak, tam kıvamında bir ekmek yapmışlar. Hem sosisi taşımış, hem de damağı şenlendirmiş hunharca. Hepsi güzel, hepsi nefis.

BOB - Best of Burger Hot DOG

BOB – Best of Burger Hot DOG

HÜLASA-İ KELAM: BOB – BEST OF BURGER ‘E HALA GİTMEDİNİZ Mİ?

Hala şaşkınım.
Hala iyi şeyler olabiliyormuş demek ki bu ülkede.
Hala yiyebilirim o kadar yedikten sonra.
Hala anlamıyorum burada bugüne dek yememiş olmanızı.
Sevgiyle…

BOB – Best of Burger
Kağnı Sokak No2
Istanbul, Turkey 34710

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This