Sevgili dostlar, bu sene 11.’si düzenlenecek olan Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri ’ne katılacak olmanın heyecanı sardı beni. Bu organizasyonun hem içeriği, hem de Ayvalık-Cunda gibi gastronomik açıdan gayet zengin bir bölgede yapılıyor oluşu beni çok etkiledi.

Festivalin bu yılki teması “Zeytinyağı ve Tarih.” Slogan da bu konsept doğrultusunda, “Zeytin Varsa Hayat Var, Bin Yıllardır…” olarak belirlenmiş.

Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri programının beni özellikle ilgilendiren bir bölümünde, 7 Kasım Cumartesi günü Cunda Kültür Merkezi’nde  “ Zeytin Varsa Hayat Var”paneli düzenlenecek. Panelin moderatörü gazateci Nedim ATİLLA, konuşmacıları, Prof. Dr. İlber ORTAYLI – Tarih Profesörü, Yazar, Enrico LUPİ – Akdeniz Zeytinci Şehirler Birliği (Re.Co.Med) Başkanı (İtalya), Dr. Horst Schäfer SCHUCHARDT – Zeytin tarihçisi (Almanya)

Bu panelde öğreneceklerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Ayrıca Küçükköy’de yapılacak ilk hasat gösterisi ve  günün ilerleyen saatlerinde verilecek temel zeytinyağı tadım eğitimi, zeytinyağı pazarı ziyareti de programın dikkat çekici bazı noktaları diyebilirim.

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ticaret Odası ve Ayvalık Ziraat Odası’nın işbirliğiyle gerçekleştirilen Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri , bence bu senenin önemli etkinliklerinden birisi olacak.

Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri ile ilgili gelişmeleri sizlere,

https://instagram.com/lokantalarim/ hesabımdan ve “Lokantalarim” adıyla snapchat üzerinden duyuracağım.

Ayrıca detaylı bilgi için;

http://www.ayvalikhasatgunleri.com/

https://instagram.com/ayvalikhasatgunleri/

Adreslerine de başvurabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This