İstanbul’un En İyi Serpme Kahvaltıları – İstanbul’da Nerede Kahvaltı Edilir

39 Shares
39
0
0

SERPME KAHVALTI KONUSU

Benim gibi gastronomi meraklılarının son senelerde sık karşılaştığı konulardan bir tanesi, ülkemizde baş döndürücü bir süratle yükselen “Serpme Kahvaltı” akımı galiba. Her yanımızı saran renkli kahvaltı sofralarının temel özellikleri, çeşidin çok bol olması ve tabakların adeta “Mehter Marşı” çalınarak coşkuyla dizilmesi herhalde. Son yıllarda peynirler, zeytinler, yumurtalar, menemenler, pişiler, gözlemeler, bazlamalar, simitler, reçel çeşitleri, çaylar, kahveler, portakal suları adeta resmigeçit sergiliyor sofralarımızda.

Hal böyleyken, bendeniz de ülkenin gastronomi başkenti İstanbul’da bulunan serpme kahvaltı mekanlarını mercek altına alıverdim. Okumakta olduğunuz bu yazının hedefi, mümkün olduğunca birbirinden farklı özelliklere sahip sofraları sizlerle paylaşmak, bu kahvaltıların ayırt edici yanlarını sizlere verebilmektir.

Yazıyı yazarken bir derecelendirme yapmadığımı, yani iyiden kötüye (ya da tam tersi) bir sıralamaya gitmediğimi vurgulamam gerekiyor. Bu önsözün son sözü olarak da, incelemem sırasında bana mutluluk veren önemli bir ayrıntıya değinmeden edemeyeceğim: Artık ülkemizde sadece kahvaltıyı ana faaliyet alanı kabul eden ve günün neredeyse her saati kahvaltı veren birçok mekan var! Ve bu harika bir gelişme…

Şimdi gelelim İstanbul’un En İyi Serpme Kahvaltıcıları’na:

39 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like