OLYMPUS DIGITAL CAMERA Malum, önümüzdeki günlerde Adana Kebap ve Şalgam Festivali kasıp kavuracak ortalığı. Bendeniz de, dostum Cem Karakuş ile birlikte Adana’ya kısa bir tur düzenleyip kısıtlı bir sürede bu şehirde uğranabilecek mekanları bir gözden geçirip sizlerle paylaşmak istedim. Adana’ya gittiğiniz zaman karşınıza çıkacak en şaşırtıcı gerçeği daha ilk sayfada vermek lazım sevgili dostlar. Burada adım başında yemek yiyebileceğiniz bir lokanta, uğrayabileceğiniz bir lezzet durağı bulabilirsiniz. Adanalılar yemeği çok seviyorlar. Her şeyden önemlisi, benim bir gelişmişlik kriteri olarak algıladığım şekilde “dışarıda” yemeği çok seviyorlar. 24 saat yiyebileceğiniz bir yer bulabiliyorsunuz bu şehirde ve bu -tahmin edersiniz ki- benim hayatta en çok keyif aldığım durumlardan birisi. Adana Yeme İçme Rehberi‘ni hazırlarken, itiraf etmeliyim, biraz cesur davrandım. Sosyal medyada yaptığım paylaşımlara verilen tepkilerden de gördüğüm gibi, daha gidilebilecek çok mekan, uğranabilecek çok restoran var. Dolayısıyla, bu rehberi okurken, Adana’nın burada yazılanlarla sınırlı olmadığını bilerek okumalısınız. Ve bilmelisiniz ki, ben bu kente birkaç tur daha yaparak, tüm Adana’yı deneyimlemeden rahata eremeyeceğim. Yine de, okuyacağınız durakların -benim damak zevkimi birazcık tanıyorsanız- gerçekten coşkulu lezzetler sunduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Bu yolculukta bize Adana’yı tanıtan @endermutfakta ‘ya buradan selam ve teşekkürlerimi sunuyor, kendisini mutlaka takip etmenizi tavsiye ediyorum. İyi okumalar ve Adana gidecekler için şimdiden “Afiyet olsun!”

3 Responses

 1. Avatar
  Naz Sürmeli

  Merhaba önerileriniz çok iyi. Fakat bir yeri unutmuşşunuz ben yurtdışından Adana’ya geldiğimde her zaman tercih ettiğim bir yer var. Orası da bence Adana’nın en iyi kebapçısı ”Atlantik Restaurant” eğer gitmediyseniz tavsiye ederim. ”Kazım Büfe” ve Börekçi Rıza” da süper seviyoruz.. Amerika’dan selamlarrr 🙂

  Cevapla
  • Alp Artam
   Alp Artam

   Naz Hanım merhaba, Yazımda da belirttiğim gibi sürem kısıtlı olduğu için pek çok yere gidemedim. Onlar da ikinci bir yazının konunu olacak diye düşünüyorum. Atlantik tabii ki listemde var. Çook selamlar Amerika’ya .)

   Cevapla
 2. Avatar
  Naz &Ateş Sürmeli

  Merhaba tekrar, listenizde olmasına çok sevindik bizdende selamlar, sevgiler. Takipteyiz 😉

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This