Geçen Cuma günü, Anadolu Grubu Genel Merkezi Restoranı alışılmadık bir Mekanist etkinliğine sahne oldu. Bir grup Mekanist gurusu olarak davet edildiğimiz bu organizasyonda, Anadolu Grubu çalışanlarının standart bir günlerinde, standart yemeklerini yedikleri lokantada (özellikle yemekhane demiyorum, değil çünkü!) tadıma katıldık.

Bu şaşırtıcı günde yediklerimizin listesini paylaşmak istiyorum öncelikle:

Davetiye fotoğraf_2-Mercimek çorbası
-Kuzu tandır
-Sebze güveç
-Kaşarlı köfte
-Kıymalı ve peynirli pide
-İç pilav
-Sote patates
-Sebzeli noodle
-Yoğurt
-Turşu
-Yunan Salatası
-Şefin Salatası
-Mevsim Salata
-Cacık
-Şakşuka
-Kısır
-Z.Yağlı Yaprak Sarma
-Z.Yağlı Enginar
-Kaymaklı Ayva Tatlısı
-Profiterol
-Meyve (Mandalina – Muz)

Bunların içinde kaşarlı köfte, kıymalı pide, kuzu tandır, sebzeli noodle, kaymaklı ayva tatlısı, profiterol gerçekten ön plana çıkan lezzetlerdi.

Mekanın yerleşimi, dekorasyonu, bir plazada yemek yiyor olmanıza ve havanın son derece depresif olmasına karşın insana aşıladığı ferahlık ve havadarlık duygusu çok güzeldi.

Duvardaki resimlerden, ses emici panellere kadar her detayın düşünülmüş olduğu mekan, aynı anda çok ciddi bir popülasyonu sıra beklemeden ağırlayacak şekilde kurgulanmıştı.

IMG_9055

IMG_9088

Böyle bir günden sonra şunu söyleyebilirim: İnsanın gidip Anadolu Grubu’nda çalışası geliyor. Sizler için çalıştığınız şirketin yeme-içme konusunda sağladığı imkanlar ne kadar önemlidir onu bilemem. Ama profesyonel hayatta, şirketinizinden dışarı çıkmadan yiyebileceğiniz en güzel lokantayla karşılaştım diyebilirim Anadolu Grubu’nda. Çalışan memnuniyeti açısından çok önemli gördüğüm bu özelliklerinden ötürü kendilerini tebrik ederim.

Anadolu Grubu
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi,
Balkan Caddesi No. 58 Buyaka E Blok Tepeüstü, Ümraniye
http://www.anadolugrubu.com.tr/
Telefon:0 216 578 85 00

Yazar Hakkında

Alp Artam

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This