80’ler Kahvaltı Çeşme : Bu Yılın Kahvaltı Sürprizi

21 Shares
21
0
0
80'ler Kahvaltı Çeşme Serpme Kahvaltı
Serpme Kahvaltı

Dostlar, geçen gün birisi yazmıştı, “Çeşme Alaçatı demek değildir!” diye. Gerçekten de son senelerde insanların Alaçatı’ya bu denli odaklanmasının doğal sonucu olarak herkes bu küçük beldedeki mekanları konuşur oldu. Oysa ilçenin geri kalanında yine müthiş şeyler oluyor ve bunlar zaman zaman geri planda kalıyor. Tıpkı geçen ziyaretimde deneyimlediğim ve coşkusunu ancak bir ay sonra paylaşabildiğim 80’ler Kahvaltı Çeşme gibi.

Adını seksenli senelerin yaşam tarzından alan bu şirin, güzel lokantanın dekorasyonu da adına çok uygun. Eğer uğrarsanız, birçok “vintage” parçanın sergilendiği iç mekanına bir göz atmanızı öneririm.

80'ler Kahvaltı Çeşme İç Mekan
İç Mekan

Konumu da inanılmaz derecede kolay bulunur cinsten 80’ler Kahvaltı Çeşme‘nin. Feribotların kalktığı limanın hemen karşısına düştüğü için, bana kalırsa bulamamanıza imkan yok. Yürüyerek marinaya çok yakın. Ayrıca taşıtınız varsa önünde araba park edecek yeri de olduğu için hiç sorun yaşamadan buraya gelebilirsiniz.

80'ler Kahvaltı Çeşme
80’ler Kahvaltı Çeşme

Burada serpme kahvaltı almanızı kesinlikle öneririm. İçinde domates, salatalık, Pamukkale’den kırma yeşil ev zeytini, gemlik’ten ev yapımı siyah zeytin, ev reçelleri ( Antepli Çilek, havuç, incir, ceviz), Muğla köy salçalı acuka, Bektaş yaylası tulum loru, Trabzon tereyağ, Ayder Yayları çiçek balı, İzmir tulum, Ezine peyniri, ev kese yoğurdu (Kümbet pekmezi ile), soslu köz patlıcan, Erzincan Melan Yaylası tulum loru, çingene salatası, organik hindistan cevizi yağlı fındık ezmesi (petek balı yayla pekmezi ile tatlandırılmış) ve Rize çayı bulunan serpme kahvaltı efsane diyebilirim.

80'ler Kahvaltı Çeşme Serpme Kahvaltı
80’ler Kahvaltı Çeşme Serpme Kahvaltı

En önemli özelliği doğallığı, yöreselliği ve özenle hazırlanıp sunulması her şeyin. Lokantanın sahiplerinden Harun Bey Giresunlu olduğu için, burada Karadeniz bölgesinden gelen pek çok ürün yiyebiliyor insan. Ama serpe kahvaltının dışında, hayatımda yediğim en iyi kavurmanın da burada karşıma çıktığını söylesem yeridir. Rize’den gelen bu güzelliği mutlaka denemelisiniz. Bana teşekkür edeceksiniz.

80'ler Kahvaltı Çeşme Kavurma
80’ler Kahvaltı Çeşme Kavurma

Ayrıca pişi ve menemen de denenmeye değer kesinlikle . Onları da yiyebilecek yeriniz varsa mutlaka öneriyorum 80’ler Kahvaltı Çeşme’yi ziyaret ederseniz.

80'ler Kahvaltı Çeşme Menemen
Menemen
80'ler Kahvaltı Çeşme Pişi
Pişi

Sözün özü, iyi insanlar, güzel işler yaptıklarında, dünyanın öbür ucunda olsa gidip tanıklık etmek istiyor insan. 80’ler Kahvaltı Çeşme, bana kalırsa bölgeye yapılan ziyaretlerde mutlaka deneyimlenmesi gereken bir lokanta.

80’ler Kahvaltı Çeşme
Musalla Mahallesi, Atadağ Cd.
No:19, 35930 Çeşme/İzmir

21 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Brekkie Breakfast Club

Brekkie Breakfast Club: Hayaller Gerçek Olabilir!

Benim için kruvasanın tanımını değiştiren mekan Brekkie Breakfast Club desem yeridir. İstanbul'a açıldığı günden beri ne zaman uğrasam aynı müthiş lezzette kruvasan, kiş ve kurabiyeler ile başımı döndürmeye devam ediyor bu mekan. En önemli özelliklerinden bir tanesi de Anadolu yakasında, normalde atıl kabul edilebilecek bir bölgede yer alması.

Saade Kahvaltı

Gastronomi dünyamızın yükselen değeri -yoksa öğünü mü demeliyim?- kahvaltı için yeni yeni adresler beliriyor her gün. Bunlardan birisi…
Beyzade Künefe

Beyzade Künefe: İstanbul’da Harika Bir Antep Kahvaltısı

Beyzade Künefe, benim bulunduğum konuma göre biraz uzak dursa da, aslında gitmesi hiç de zor olmadı. Önce Antep usulü nefis bir serpme kahvaltı indirdim mideye, sonra da, mekana adını veren künefelerden birinin tadına baktım. İyi ki de bu kararı almışım dedim sonra kedi kendime, zira künefe gerçekten nefisti.