Fahham Kuruçeşme : Güzel Bir Kahvaltı Önerisi

62 Shares
62
0
0
Fahham Kuruçeşme Masa
Fahham Kuruçeşme Masa

Duyduk duymadık demeyin! Kuruçeşme’nin yeni mekanı Fahham Kuruçeşme harika bir kahvaltı sunuyor ziyaretçilerine.

Bendeniz güneşli ama soğuk bir kış sabahı girdim kapıdan içeri. Açık havada, (ama harika bir ısıtmayla) Boğaz’a karşı oturdum ve kahvaltı ettim.

Bu deneyimin verdiği keyif, uzun zamandır hissetmediğim kadar iyi hissettirdi bana kendimi. Lezzetli yemeklerin, demli bir çayın ve güneşli bir Boğaz’ın verebileceği hazzı tahmin etmek zor değildir sizler için diye düşünüyorum.

Fahham Kuruçeşme‘nin inanılmaz geniş bir menüsü var. Bu ihtişamlı menünün bende bıraktığı izlenimler, doğal olarak başka bir yazının konusu olarak karşınıza çıkacak ileride.

Kahvaltı kısmında neler yaşandığına gelindiğinde ise, masanızı gayet uygun fiyata ciddi şekilde donatabileceğinizi söyleyebilirim burada.

Benim için olmazsa olmaz her şey mevcuttu mesela burada tadım yaptığımda. Tavada sucuk, menemen, muhlama (beklenmedik bir bonustu bu) gibi…

Fahham Kuruçeşme Muhlama
Fahham Kuruçeşme Muhlama

Bal-kaymak ikilisi, hellim peyniri, mis kokulu bir tereyağ, reçeller, Nutella (evet, evet, evet), kıymalı kol böreği, dana jambon, çeşit çeşit peynirler, domates, salatalık süslemişti masayı.

Fahham Kuruçeşme Sucuk Tava
Fahham Kuruçeşme Sucuk Tava

Fahham Kuruçeşme’nin kahvaltısı, harika bir çay, bol bol sohbet ve dolu dolu Boğaz havasıyla içime işledi desem yeridir. Burada oturup insanların uzun uzun vakit geçirmesine hiç şaşmıyorum, zira atmosfer çok güzel.

Fahham Kuruçeşme Kıymalı Kol Böreği
Kıymalı Kol Böreği

Mekanda dört başı mamur bir serpme kahvaltı mantığıyla masanızı doldurabilirsiniz, ama şimdiden söylemesi, belirli fiks bir ücret karşılığında kahvaltı getirilen mekanlardan değil burası. Her tabağı siz seçmeli ve sipariş etmelisiniz. Toplandığında bir hayli hesaplı oluyor, benden söylemesi.

Burada yediğim sucuğun tadı, kol böreğinin muhteşem lezzeti ve muhlamanın müthiş kıvamı hala aklımda sevgili dostlar.

Fahham Kuruçeşme’nin son dönemde yükselen kahvaltı kültürümüze ciddi katkı sağlayacağını vurgulasak yanılmış olmayız.

Sizlerde yeni, taze, kaliteli bir kahvaltı mekanı arayışındaysanız, ziyaret edip denemenizi tavsiye ederim. Buna değecektir; bana güvenin.

Fahham Kuruçeşme
Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi,
No 91, Beşiktaş, İstanbul

62 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Brekkie Breakfast Club

Brekkie Breakfast Club: Hayaller Gerçek Olabilir!

Benim için kruvasanın tanımını değiştiren mekan Brekkie Breakfast Club desem yeridir. İstanbul'a açıldığı günden beri ne zaman uğrasam aynı müthiş lezzette kruvasan, kiş ve kurabiyeler ile başımı döndürmeye devam ediyor bu mekan. En önemli özelliklerinden bir tanesi de Anadolu yakasında, normalde atıl kabul edilebilecek bir bölgede yer alması.

Saade Kahvaltı

Gastronomi dünyamızın yükselen değeri -yoksa öğünü mü demeliyim?- kahvaltı için yeni yeni adresler beliriyor her gün. Bunlardan birisi…
Beyzade Künefe

Beyzade Künefe: İstanbul’da Harika Bir Antep Kahvaltısı

Beyzade Künefe, benim bulunduğum konuma göre biraz uzak dursa da, aslında gitmesi hiç de zor olmadı. Önce Antep usulü nefis bir serpme kahvaltı indirdim mideye, sonra da, mekana adını veren künefelerden birinin tadına baktım. İyi ki de bu kararı almışım dedim sonra kedi kendime, zira künefe gerçekten nefisti.