Moda’da Yeni Keşfim: On Numara Kahvaltı

37 Shares
37
0
0

Şimdi ben bir duyuru yapmak istiyorum. En çok da bunu seviyorum, zira yeni açılan bir mekanı ilk keşfedenlerden birisi olmak bana büyük keyif veriyor.

Aslında Moda’da, buruna çok yakın, harika bir lokasyonda, Modada 1 Yer olarak bildiğimiz mekanda 8 Ekim Cumartesi itibarıyla yeni bir kahvaltı sunumu başladı. Kahvaltının ismi On Numara Kahvaltı.

Sosyal medya dünyasında “Gezerkenöğrenen” rumuzu ile tanınan küçük oteller ve kahvaltı mekanları kraliçesi Tülin Kılıç’ın çıkardığı bu kahvaltı için geçen hafta sonu kapıda kuyruklar oldu.

3 çeşit peynir, 3 çeşit zeytin, bal – kaymak, zeytinyağı – zahter, pişi, 3 çeşit reçel, sucuklu yumurta, marmelatlı lorlu peynir, nutella, acuka ve sütlü Türk kahvesi, ayrıca sınırsız çay ve su dahil 35 TL’lik bir mönü ile hizmet vermeye başladılar.

Özel tarife bağlı olarak hazırladıkları lor peynirinin üzerindeki sosu reçelle yapmıyorlar. Bu önemli bir detay bana kalırsa ve On Numara Kahvaltı ‘nın sonunda mideye indirdiğim sütlü Türk kahvesi mükemmel bir lezzete sahip.

Ben On Numara Kahvaltı deneyimi sırasında gerçekten doydum ve buna rağmen hiç bitmesin istedim. Hem bulunduğu konumun İstanbul’da en sevdiğim yerlerden birisi olması, hem de işin erbabı kişilerin elinden çıkan ve zaman içinde kendini daha da geliştirip evrimleşeceğinden emin olduğum bir kahvaltı sunulması, konuyu benim için daha cazip hale getirdi.

Üstelik bir de en sevdiğim cins sucuklu yumurta yedim bu kadar yemeğin üstüne. Bu mutluluk bana uzun süre yeter.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Benden önermesi, sizden denemesi. On Numara Kahvaltı rezervasyonu için 0537 431 00 09 nolu numarayı arayabilirsiniz.

37 Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Brekkie Breakfast Club

Brekkie Breakfast Club: Hayaller Gerçek Olabilir!

Benim için kruvasanın tanımını değiştiren mekan Brekkie Breakfast Club desem yeridir. İstanbul'a açıldığı günden beri ne zaman uğrasam aynı müthiş lezzette kruvasan, kiş ve kurabiyeler ile başımı döndürmeye devam ediyor bu mekan. En önemli özelliklerinden bir tanesi de Anadolu yakasında, normalde atıl kabul edilebilecek bir bölgede yer alması.

Saade Kahvaltı

Gastronomi dünyamızın yükselen değeri -yoksa öğünü mü demeliyim?- kahvaltı için yeni yeni adresler beliriyor her gün. Bunlardan birisi…
Beyzade Künefe

Beyzade Künefe: İstanbul’da Harika Bir Antep Kahvaltısı

Beyzade Künefe, benim bulunduğum konuma göre biraz uzak dursa da, aslında gitmesi hiç de zor olmadı. Önce Antep usulü nefis bir serpme kahvaltı indirdim mideye, sonra da, mekana adını veren künefelerden birinin tadına baktım. İyi ki de bu kararı almışım dedim sonra kedi kendime, zira künefe gerçekten nefisti.