Şimdi ben bir duyuru yapmak istiyorum. En çok da bunu seviyorum, zira yeni açılan bir mekanı ilk keşfedenlerden birisi olmak bana büyük keyif veriyor.

Aslında Moda’da, buruna çok yakın, harika bir lokasyonda, Modada 1 Yer olarak bildiğimiz mekanda 8 Ekim Cumartesi itibarıyla yeni bir kahvaltı sunumu başladı. Kahvaltının ismi On Numara Kahvaltı.

Sosyal medya dünyasında “Gezerkenöğrenen” rumuzu ile tanınan küçük oteller ve kahvaltı mekanları kraliçesi Tülin Kılıç’ın çıkardığı bu kahvaltı için geçen hafta sonu kapıda kuyruklar oldu.

3 çeşit peynir, 3 çeşit zeytin, bal – kaymak, zeytinyağı – zahter, pişi, 3 çeşit reçel, sucuklu yumurta, marmelatlı lorlu peynir, nutella, acuka ve sütlü Türk kahvesi, ayrıca sınırsız çay ve su dahil 35 TL’lik bir mönü ile hizmet vermeye başladılar.

Özel tarife bağlı olarak hazırladıkları lor peynirinin üzerindeki sosu reçelle yapmıyorlar. Bu önemli bir detay bana kalırsa ve On Numara Kahvaltı ‘nın sonunda mideye indirdiğim sütlü Türk kahvesi mükemmel bir lezzete sahip.

Ben On Numara Kahvaltı deneyimi sırasında gerçekten doydum ve buna rağmen hiç bitmesin istedim. Hem bulunduğu konumun İstanbul’da en sevdiğim yerlerden birisi olması, hem de işin erbabı kişilerin elinden çıkan ve zaman içinde kendini daha da geliştirip evrimleşeceğinden emin olduğum bir kahvaltı sunulması, konuyu benim için daha cazip hale getirdi.

Üstelik bir de en sevdiğim cins sucuklu yumurta yedim bu kadar yemeğin üstüne. Bu mutluluk bana uzun süre yeter.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Benden önermesi, sizden denemesi. On Numara Kahvaltı rezervasyonu için 0537 431 00 09 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Alp Artam

Çevremdeki lokantaları gezip gördüklerimi, yaşadıklarımı, yediklerimi ve tüm bu deneyimden ruhumda arta kalan izlenimleri yazıyorum. Beni tüm sosyal medya kanallarında, ama özellikle Instagram'da takip edebiliriniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Share This