Metet Közde Döner

40 Shares
40
0
0

Arada sırada döner mabedlerini dolaşıp naçizane yorumlarımı paylaşıyorum sizlerle. Örnek vermek gerekirse bugüne dek,

gibi mekanları yazmışım. Zaman içinde ziyaret ettiğim,  kendini farklı pozisyonlayan bazı lokantalarda yediğim dönerleri de yazdım; Havuzlu Restoran – Kapalıçarşı ya da Kanaat gibi.

Sonunda Metet Közde Döner ’de aldım soluğu. Ofisime bu kadar yakın, ama bana bu kadar uzak bir yer hiç olmamıştı belki de. Arada bizim ofise paket siparişi veriliyordu bu mekandan, lakin malesef tadına bakma fırsatını hiç yakalayamamıştım.

IMG_5503

İşte bu sebepten, süratle arayı kapatmak adına 1,5 porsiyon döner gömüp kendime geldim geçen gün. Önden mideye indirdiğim kıvamlı ezogelin, yanında ağzımı tatladıran enfes manda yoğurdu ve acı olmadığı için sevindiğim biber turşusu da cabası.

IMG_5524

Sonra dönere geldi sıra. Dürdüğüm mükemmel lavaşın içine sardığım Dana Tranç ve Kuzu Döş karması bu etin tadına ağır ağır vardım. Kömürün isi üzerine sinmiş orta yağlı etin Gönen menşeli olduğunu belirtmeden de etmeyelim. Dönerin altından çıkan patatesin ahengi de mükemmeldi etle.

IMG_5513

Bazı yemekleri yerken hiç bitmesin ister insan. İşte ben de, dönerden küçük küçük parçalar alıp ufak ufak tırtıkladığım lavaşın içine yerleştirdim. Her gelişimde keyiften dört köşe olduğum Kuzguncuk’un bu rengarenk sokağına bakarak yedim her bir lokmamı.

Bu lokantada isteyenin baget, yarım, tombik ekmek arası, pilavüstü döner hatta iskender bile yiyebileceğini belirtmemde fayda var. Adana, Urfa kebaplar ve dürümler de mevcut. Ama ben olsam dönerden şaşmam.

1,5 porsiyon dönerin 25 TL gibi bir maliyeti olacağını söyleyebilirim. Ucuz mu, hayır… Değer mi? Kesinlikle…Bugüne kadar ne dönerlere ne paralar verdiğim düşünülürse, bu 25 TL’yi en çok hak eden Metet Közde Döner idi bana kalırsa.

Hiç vakit kaybetmeden ziyaret etmenizi öneririm.

İcadiye Cad. No: 39
Kuzguncuk/Üsküdar
+90 216 553 33 33
+90 216 343 55 55
bilgi@metetdoner.com

40 Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Payyar Ocakbaşı

Payyar Ocakbaşı: Fenerbahçe’deki Yeni Adresimiz

Fenerbahçe'nin en güzel yerinde, tanınmış şef Burak Zafer tarafından açılan Payyar Ocakbaşı'nı ziyaret ettikten sonra, sizlerle düşüncelerimi paylaşmasam olmazdı sevgili dostlar. Bu yazının konusu, çiçeği burnunda bu mekanın bende yarattığı hoş izlenimleri dışa vurmaktan ibarettir.
Aşçı Bacaksız

Afyon’da Müthiş Bir Lokanta: Aşçı Bacaksız

Bu sene UNESCO nezdinde "Gastronomi Şehri" ünvanını alan Afyon'un, bu ünvanı kazanmasına neden olan o müthiş etlerini yiyebileceğimiz lokantaların arayışındaydım şehre geldiğimde. Afyon sokaklarında keyifli keyifli dolaşırken Aşçı Bacaksız'ın kapısından içeri giriverdim ve hayat birkaç saatliğine güzelleşti sevgili dostlar.
Rita Deli

Rita Deli : Moda’da New York Rüzgarı

Avrupa'da küçücük mekanlar vardır. İnsanlar önünde kuyruk olur, siz de hayran hayran sıraya girip ne ile karşılacağınızı beklersiniz kuyrukta. Bana kalırsa Rita Deli de böyle bir işletme olmaya namzet. Çok beğendiğim tarihi bir Kadıköy binasının hemen altında küçücük bir dükkanda çalışıyorlar.